Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Avalanche Block Zinciri, 2022'de İşlem Sayısında Yüzde 1500 Artış Kaydetti

Avalanche tabanlı merkeziyetsiz finans uygulamalarında kilitli token'ların toplam değeri ise Kasım 2022'de yaklaşık 900 milyon dolara geriledi.

14 Şubat 2023 15:06

Güncellenme: 14 Şubat 2023 15:27

Sektör birkaç önemli kripto oyuncusunun çöküşüne tanıklık edip teknik olarak ayı piyasasına girerken, Avalanche blok zincirindeki işlem sayısı 2021'e kıyasla geçen yıl yaklaşık yüzde 1500 arttı.


Avalanche'ın CoinDesk'le paylaştığı 4. çeyrek raporunda veri ve analitik firması Nansen, ağın, hem NFT işlem hacminde hem toplam işlem sayısında dikkate değer artışlar kaydaderek gücünü gösterdiğini ifade ediyor.


Firma, "Avalanche'ın 21 Kasım 2021'i yaklaşık 27 milyon işlemle geride bırakmışken, kümülatif işlem toplamının 21 Kasım 2022'de 450 milyonu aşarak tek yılda yüzde 1507 gibi şaşırtıcı bir artış gösterdiğini" belirtiyor.


DeFiLlama'dan alınan veriler, böylesine yoğun işlemsel faaliyetin, Avalanche tabanlı merkeziyetsiz finans uygulamalarında kilitli token'ların toplam değerinin, 2021'deki 15 milyar dolarlık zirveden yaklaşık 900 milyon dolara düştüğü Kasım 2022'de yaşandığını gösteriyor.


Nansen araştırma analisti Mega Septiandara, "Ağ 2022'nin 4. çeyreğinde etkileyici kazanımlar elde ederken ağ kullanıcıları kendilerine 'kripto kışı da neymiş?' diye soruyor olabilirler" diyor. 


Septiandara, "Tüm Web3, FTX çöküşünün neden olduğu tahribattan kurtulmaya çalışırken, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik yeni özellikler ve ürünlerin yanı sıra yüksek işlem sayıları ve NFT işlem hacmi sayesinde, Avalanche 2023'te sürekli büyümek için hazır." diye ekliyor.Raporda, özellikle Avalanche'a ait C-Chain'le ilgili olarak, 4.çeyrekte sayısı yaklaşık 100 bin ila 230 bin arasında değişen günlük işlemlerin genellikle volatil olduğu belirtiliyor.


Bu büyümenin bir kısmı, 13 Kasım 2022'de 200 milyon kümülatif işleme ulaşan, DeFi Kingdom'a ait DFK Subnet gibi ürünlerle Avalanche'da inşa edilmiş özel blok zinciri Avalanche alt ağlarından kaynaklanmış olabilir.


Bununla birlikte rapor, Ethereum'la karşılaştırıldığında, Avalanche C-Chain'de yapılan işlemlerin nispeten istikrarlı olduğunu vurguluyor.


Avalanche C - Chain (contract chain) Avalanche'da, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlayan olağan bir akıllı sözleşme blok zinciri. AVAX token'ları üzerinden fon göndermek ve almak için kullanılan X - Chain'in tamamlayıcısı olarak çalışıyor.


Avalanche'da başka bir yerde, sektörün önde gelen pazar yerlerinden OpenSea'nin ağa genişlemesine benzer şekilde, bir değiştirilemez token (NFT) pazar yeri 4. çeyrek boyunca büyüdü.


Genel işlemler ve NFT işlem hacminde kaydettiği kayda değer büyümenin yanı sıra, Avalanche, 4. çeyrek boyunca ekosistemine dahil edilen birkaç yeni proje, protokol ve özellik gibi bazı önemli gelişmelere de şahit oldu.


Nansen'in dikkat çektiği projeler arasında, kullanıcılarına Avalanche ve Ethereum'da Web3'ü görüntülemek ve kullanmak için daha sezgisel ve kapsamlı bir yöntem sunan ücretsiz hepsi bir arada komuta merkezi Core Web de bulunuyor. Sözkonusu projelerden bir diğeri de Mayıs ayında faaliyete geçen ve 3,4 milyon dolardan fazla ikincil NFT satış ve 12 binden fazla kullanıcısıyla Avalanche'da en büyük NFT pazar yeri haline gelen JoePegs. 


Daha Fazla Oku

    avalanceblok zincirinft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador, Kripto Milyonerlerine Yönelik Vize Programı Başlatıyor

8 Aralık 2023 16:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk