Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ankr, Daha Fazla Verim için Token Staking Kitlerini Tanıttı

Ürün başlangıçta Ethereum, Polygon, BNB Chain, Avalanche ve Fantom’da sunulacak.

3 Ağustos 2022 10:57

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 15:47

Kripto altyapı sağlayıcısı Ankr, geliştiricilerin projelerinin ve platformlarının kullanıcılarına token stake ve “yield farming” sunmalarına olanak tanıyan bir dizi yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınladı.

 

SDK'lar ilk başta Ethereum, Polygon, BNB Chain, Avalanche ve Fantom ağlarında sunulacak. Entegre edildikten sonra, geliştiriciler kullanıcıların token stake etmelerine ve hemen paraya çevrilebilen staking tokenı karşılığında ödüller kazanmalarına izin verecek.

 

Likit staking kullanıcıların aslında, kilitli olanlara eşdeğer bir değere sahip yeni tokenlar yayınlayarak kilitli tokenların da getiri elde etmelerini sağlar. Bu, sermayeyi serbest bırakır ve bu tür ürünleri kullanıcılar için çekici kılar. Eter staking hizmeti Lido gibi ürünler 6.2 milyar dolarlık kilitli değere sahip. Compound ve Aave gibi popüler protokoller tarafından sunulan yıllık verimler % 3 ila % 10 arasında değişmektedir.

 

86 milyar dolardan fazla kripto para birimi, birden fazla blockchainde merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinde kilitlenmiştir. Kullanıcıları katılmaya teşvik etmek için, protokoller genellikle açık piyasada işlem gören ve toplam on milyarlarca dolarlık bir kapitalizasyona sahip olan kendi tokenlarını oluşturur.

 

Staking kiti, tokenları doğrulayıcılara devreden ve bahisçilerin kişisel cüzdanları için talep edebilecekleri yeni sıvı staking belirteçlerini basan Ankr'ın staking platformuna bağlanır. Daha sonra kazançları artırmak için diğer DeFi platformlarında kullanılabilirler.

 

Ankr, SDK'ları sağlamak için geliştiricilerden staking ücretlerinde bir kesinti talep edecek ve Ankr staking işlemine gelen staking geliri, Ağustos ayında Ankr’da staking mümkün olduğunda tüm Ankr token stakerlar ile paylaşılacak.

 

DeFi projelerinde kilitlenen “yield farming” ve değer, Kasım 2021'de çeşitli protokollerde yaklaşık 230 milyar doların kilitlendiği zaman zirveye ulaştı. DeFi Llama verileri, daha geniş kripto pazarındaki düşüşün ortasında % 62'den fazla düştüğünü gösteriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk