Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Andy Warhol’un Sanat Eserleri, Ethereum’da Tokenize Edilecek

Warhol'un ünlü eserlerinin dördü, tanınmış sanat koleksiyoncularından "kısmen satın alındı" ve her eser, güvenlik belirteçleri şeklinde hisse olarak satışa sunuluyor.

30 Mart 2023 10:52

Güncellenme: 30 Mart 2023 16:53

İnsanlara güzel sanatlara yatırım yapma fırsatı sağlayacak ve yakında piyasaya çıkacak olan blok zincir tabanlı platform Freeport, pop art üreticisi Andy Warhol'un dört parçalık özel bir baskı koleksiyonunu satışa sunuyor.


Bir basın açıklamasına göre dört eser, Jane Holzer'ın da aralarında bulunduğu tanınmış sanat koleksiyoncularından "kısmen satın alındı". Koleksiyon, Warhol'un "Marilyn" (1967), "Double Mickey" (1981), "Mick Jagger" (1975) ve "Rebel Without a Cause (James Dean)" (1985) dahil olmak üzere en ünlü eserlerinden birkaçının baskılarını içerecek ve her biri 1.000 tokenize edilmiş lot ile sınırlandırılacak.


Dijital varlık yönetimi aracı Vertalo'nun CEO'su ve kurucu ortağı Dave Hendricks CoinDesk'e, sanat eserlerinin merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarında alınıp satılabilmesi için tokenize edilmeleri gerektiğini; bunun için de Freeport'un Vertalo'dan faydalanacağını söyledi. Platform, çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile düzenleyici engelini çözdü, böylece Ethereum blok zincirindeki güvenlik belirteçleri şeklindeki güzel sanat eserlerinin hisselerini paylaştırma iznini aldı.


Planlar, koleksiyonun Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürülmesi yönünde, ancak ilgilenen koleksiyoncular şu anda bekleme listesine katılabilir. Web sitesine göre, tokenize edilmiş her bir lot için başlangıç fiyatı 250 ile 860 dolar arasında farklılık gösterecek.


Freeport'un CEO'su ve kurucu ortağı Colin Johnson, "Zincir üzerinde gitgide daha fazla değer akışı olduğundan dolayı kısımlara ayrılmış sanat, daha genç olan ancak finansal açıdan daha az esnekliğe sahip bir yatırımcı grubu tarafından her geçen gün daha fazla rağbet görüyor" dedi. "Platformumuz, güzel sanatların hisselerini güvenlik belirteçlerine bölmekten daha fazlası. Sanat merkezli bir topluluğa ev sahipliği yapan ve kısımlara ayrılmış sanat etrafında sahiplik deneyimini yeni bir şekle sokan, tamamıyla sürükleyici ve etkileşimli bir platform kurduk."


Daha Fazla Oku

    FreeportVertalodefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk