Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Amazon’un NFT Planları Ortaya Çıktı

Amazon, dijital belirteçlerin, bir NFT galerisinin ve yeniden satış fırsatlarının siteye geldiğini teyit etti.

27 Mart 2023 07:57

Güncellenme: 27 Mart 2023 08:08

CoinDesk'in küresel politika ve düzenleme yönetici editörü Nikhilesh De, Amazon’dan dijital token’ların ve şirketin e-ticaret platformunda bir galerinin varlığını doğrulayan bir e-posta aldı.


Söz konusu e-posta, Nikhilesh De’ye, bir Amazon Prime Video kanal aboneliğinin otomatik olarak yenilenmesinin ardından bir onay olarak ulaştı. E-postanın ulaştığı ana kadar De, Amazon'dan herhangi bir NFT satın almamıştı ve platformun NFT’ye geçişi hakkında da bilgi sahibi değildi.Gönderilen p-posta, Amazon'un Web3 alanındaki büyüme planlarına ilişkin yeni fikirler veriyor ve yeni araçların platformda nerede konuşlandırılacağına dair ipuçları barındırıyor.


Amazon'un yakın dönemde kendi adıyla anılacak bir NFT pazar yerini piyasaya sürmeye hazırlandığına dair söylentiler haftalardır konuşulurken Amazon kamuoyuna henüz bir açıklamada bulunmadı.


Kripto haber sitesi Blockworks, Amazon’un NFT düşüncesiyle ilgili gelişmeleri anonim kaynaklara dayandırarak ilk olarak Ocak ayında duyururken haberin içeriğinde, yeni dijital varlık kuruluşunun, blok zinciri tabanlı oyun ve NFT uygulamalarına odaklanacağı belirtildi. Kripto sitesi The Big Whale ise, Mart ayının başında planlamanın lansman tarihini 24 Nisan olarak duyururken yine anonim kaynakların bilgisine dayandırarak platformun adının Amazon Dijital Pazar Yeri olacağını belirtti.


Amazon'un bulut bilgi işlem platformu Amazon Web Services, kurumsal blok zinciri faaliyetlerini genişletmek amacıyla Ocak ayında Ava Labs ile çalışacağını açıklamış ancak NFT’ler ya da dijital koleksiyon pazarı ile ilgili planlarından bahsetmemişti.


Daha Fazla Oku

    Amazonnftpazar yeritokenNikhilesh De

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Cumhuriyetçi Adayların Gündeminde

7 Aralık 2023 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk