Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Alder’e Göre Küresel Kripto Düzenleme Kurumu Yakında Geliyor

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) Başkanı Ashley Alder'e göre böyle bir kuruma acil ihtiyaç var

13 Mayıs 2022 09:35

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 10:59

Piyasa düzenleyicileri birliği Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) başkanı Ashley Alder'e göre, küresel olarak kripto düzenlemesini gerçekleştirecek bir organa fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor ve gelecek yıl içinde gerçekleşebilir.

Alder, düşünce kuruluşu Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu’nun (OMFIF) düzenlediği bir çevrimiçi toplantıda konuştu.  Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun CEO'su da olan Alder, dijital para piyasalarındaki büyümenin ve ana akım finansla artan bağlantılarının kriptoyu dünyadaki düzenleyiciler için çok önemli hale getirdiğini söyledi.

Alder, "Kripto açıkça gündemi hızlandırdı ve kripto artık Covid ve iklim değişikliğinin yanı sıra düzenleyiciler için en önemli alanı temsil eden üç “C”den biri durumunda” dedi.

 

Finansal dünya, stabilcoin terraUSD'nin çöküşüyle şiddetlenen piyasalar çöktüğü için bu hafta kriptoya odaklandı . 

Alder, "Bakmamız gereken risklere bakarsanız, birden çok risk var ve görüşmelerde kurumsal düzeyde kripto hakkında bir endişe duvarı mevcut" dedi.

Alder'e göre, kripto kurallarını koordine etmek için kurgulanmış küresel bir gruba açıkça ihtiyaç var. Alder, kriptonun önemine rağmen, küresel iklim finansmanı çabalarının kripto düzenlemesine kıyasla çok ileride olduğunu da söyledi.

 

 

 

 

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk