Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Aktör Bill Murray’in NFT’si 185 Bin Dolara Satıldı

Aktör Bill Murray ile buluşmaya yönelik bir NFT bileti açık arttırmada 185 bin dolara satıldı. Buluşma gerçekleştiğinde ikilinin birlikte portresi de yapılacak.

1 Eylül 2022 11:14

Güncellenme: 1 Eylül 2022 14:40

Dün hayır amaçlı yapılan bir açık artırmada aktör Bill Murray ile bira içme karşılığı bir NFT bileti 119,2 ether yani 185 bin dolara alıcı buldu.


The Shack tarafından Coinbase’in NFT pazar yeri iş birliğinde oluşturulan bu NFT, aktörün ‘Bill Murray 1000” koleksiyonun eşli olmayan tek bir parçası. Bin NFT’lik bu koleksiyonun şu ana kadar sadece 82 tanesi yayımlandı. Bira içmeli olan ise tek bir taneydi.


Açık artırmaya altı farklı JPEG koleksiyoncusu katıldı. 60 teklif sunuldu. Bileti Coinbase kullanıcısı Brant Boersma kazandı.


Brant Boersma, ünlü aktörle randevusunda bira içerken aynı zamanda ikilinin birlikte portesi de yapılacak. Portreyi koleksiyonun yaratan David Grizzle adlı sanatçı yapacak. Böylece randevu sadece blok zinciri üzerinde değil portre olarak da ölümsüzleşecek.


Grizzle CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Ne düşüneceğimi bilmiyordum çünkü NFT dünyasında daha yeniyim. Bu yıl OpenSea’de bazı koleksiyonlarımı sergiledim. Şu an yaşadıklarım inanılmaz” dedi.


Koleksiyondaki her bir parça Murray’den daha önce hiç duyulmamış anekdotları içeriyor.


Murrray’nin kendisinin pek teknoloji insanı olduğu söylenemez. Ancak koleksiyonu hiç fena değil. The Groundhog Day filminin yıldızı Murray’nin elinde CryptoPunks, Cool Cats, Deadfellas ve LinksDAO gibi popüler koleksiyonlardan NFT’ler bulunuyor.


Coinbase’den bir sözcünün CoinDesk’e yaptığı açıklamaya göre, Murray’in NFT satışlarından elde edilen gelir, gazi aileleriyle ilk yardım müdahale ekiplerinin ailelerine hizmet veren Chive Charities adlı bir sivil toplum kuruluşuna verilecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk