Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Acala, Hırsızların Bastığı 1.2 Milyar aUSD’yi Yakmasından Sonra Tekrardan 1 Dolarlık Seviyeye Yaklaştı

Geliştiriciler, 16 cüzdan adresi tarafından gerçekleştirilen işlemleri tanımlamak için izleme raporlarına devam ettiklerini söylediler.

16 Ağustos 2022 15:24

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 17:14

Acala, Polkadot tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunun, likidite havuzlarından birindeki hatadan yararlanan hırsızlar tarafından basılan 1.2 milyar aUSD token'dan daha fazlasını yakmıştı. Acala'nın yerel stablecoin'i aUSD, yeniden ABD dolarının seviyesine yaklaştı.Bu yılın başlarında piyasaya sürülen aUSD, hacklenmeye kadar “soft peg” olarak sabit kur sistemi içinde devam ediyordu. Saldırıdan sonra, aUSD'nin fiyatı token başına kabaca 1.03 dolardan 0.009 dolara düştü.


Kur seviyesi, token’ların yakılmasından sonra Salı günü neredeyse tekrardan aynı seviyeye ulaştı. Haber yazma zamanında 0.93 dolara ulaştı.


Acala Pazartesi günü, gerçekleşen istismarın etkilerine karşı koymak için 1.2 milyar aUSD token'ın yakılmasını öneren bir topluluk oylaması düzenledi. aUSD token'ların fiyatları, hırsızların token basmasıyla ve Acala'nın iBTC / aUSD likidite havuzundan fonları boşaltmasından sonra %99 düştü.


Likidite havuzu, akıllı bir sözleşmede kilitli olan dijital bir kripto para birimi yığınıdır ve bu da merkeziyetsiz borsalarda (DEX) ve DeFi protokollerinde daha hızlı işlemler için likidite sağlar.


Geliştiriciler Pazartesi günü bir topluluk forumu gönderisinde, çalınan aUSD'nin %99'undan fazlasının Acala'da kaldığını ve küçük bir kısmının ACA ve diğer token'larla değiştirildiğini ve Acala parachain'den aktarıldığını söyledi.


Twitter hesabı @alice_und_bob daha önce bildirildiği gibi, "hasarın" 0 ila 10 milyon dolar olduğunu" ve "muhtemelen iyileşme şansı olan 1.6 milyon ABD doları civarı" olduğunu tahmin ediyor.


Diğer tokenlarla değiştirilen veya likidite havuzlarına eklenen hatalı bir şekilde basılmış aUSD'yi tanımlamak, 16 cüzdan adresi tarafından başka adreslere, parachain’lere veya borsalara gönderilen token'ları belirlemek için bir izleme raporu devam ediyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk