Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

ABD'li Yetkililer 50 Binin Üzerinde Bitcoin’e El Koydu

ABD’li yetkililer darknetteki bir pazaryeri ile bağlantılı 50.676 bitcoin’e el koydu.

8 Kasım 2022 10:10

Güncellenme: 8 Kasım 2022 10:21

ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, darknette kurulu bir pazaryeri olan Silk Road ile bağlantılı 50.676 bitcoin’e el koyulduğunu açıkladı. Darknet, internetin karanlık yüzü olarak tanımlanıyor ve Google gibi standart arama motorlarından erişilemiyor.


Silk Road davasında coin’ler 2012 yılında ABD eyaleti Georgia’da James Zhong ile bağlantılı bir adreste bulunmuştu. Federaller aynı adreste çeşitli değerli metaller ve nakit olarak 661.900 dolar da ele geçirmişti. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Zhong, 2012 yılında ‘elektronik dolandırıcılık’ nedeniyle suçlu bulunmuştu.

Bitcoin’lerin toplam değeri 2012 yılında ilk kez bulunduğunda 3.36 milyar dolardı. Şu anki değeri ise 1.04 milyar dolar civarında.


Wiliams açıklamasında, “Bu dava, ne kadar profesyonel bir şekilde saklanılsa saklansın, paranın takibini kesinlikle bırakmayacağımızı gösteriyor” dedi.


The Silk Road, 2011-2013 arasında darknette kurulu yasadışı bir pazaryeri olarak faaliyet gösteriyordu. Ödeme metodu olarak Bitcoin kullanılıyordu. Site, operatörü Ross Ulbricht’in yakalanmasının ardından kapandı. Ulbricht, şu anda iki kez ömür oyu hapis cezasına çaptırılmış durumda ve şartlı tahliye edilme ihtimali muhtemelen olmayacak.


Zhong ise Silk Road’un para çekme sistemini arka arkaya yaptığı 140 işlemle manipüle edip kandırmış, bitcoin’leri farklı harici cüzdanlara yönlendirmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Hindenburg Research’ün Block Hakkındaki İthamları, Para ve Suç

1 Nisan 2023 18:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk