Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Aave, Stablecoin GHO Teklifini Onayladı

Aave ekosistemine özgü olacak olan tamamen teminatlandırılmış stablecoin, başlangıçta Ethereum ağında mevcut olacak.

1 Ağustos 2022 13:20

Güncellenme: 1 Ağustos 2022 13:32

Yönetim sayfası, yerel bir kripto tabanlı stablecoin GHO'yu başlatmak için bir Aave topluluğu önerisinin, hafta sonu boyunca % 99 oyla teklifin lehine geçtiğini gösteriyor.

 

Teklif, daha önce bildirildiği gibi, borç verme platformunun özelliklerini geliştirmeyi umuyordu. Destek oyu kullanmak için yaklaşık 501.000 aave (AAVE) token kullanıldı ve karşı sadece 12 token vardı. Adres 0x5B3bFfC0bcF8D4cAEC873fDcF719F60725767c98, öneriyi desteklemek için 183.000 AAVE koyarak oylara en büyük ağırlığı verdi.


 

Aave, DeFiLlama'dan elde edilen verilere göre, desteklenen ağlarda 6,8 milyar dolar değerinde çeşitli kripto para birimlerini kilitleyen merkeziyetsiz finans (DeFi) platformudur. DeFi, üçüncü taraf desteği olmadan bir blokchaininde yürütülen borç verme, borçlanma ve diğer finansal faaliyetleri ifade ediyor. Aave, kullanıcıların rehinli tokenlerden verim elde etmelerini sağlayan bir borç verme ve borçlanma platformudur.

 

GHO yakında Aave kullanıcılarına sunulacak ve tokeni sağlanan teminatlarına karşı basmalarına izin verecekti. Token, kullanıcılar tarafından çeşitlendirilmiş bir kripto varlık kümesine karşı mint edilebilir. GHO sahipleri, tıpkı Aave'deki diğer borç verme işlemleri gibi, sağlanan teminat için faiz kazanmaya devam edecektir.

 

Token, kullanıcılar 1 dolar değerinde kripto para birimi sağladığında tam olarak 1 dolar değerinde token mint eden mevcut algoritmik stablecoin'lere benzer şekilde çalışıyor olacak. GHO'nun durumunda, bir kullanıcının GHO'yu basabilmesi için teminat (belirli bir teminat oranında) sağlaması gerekir. Bir kullanıcı bir borç pozisyonunu geri öderse (veya tasfiye edilirse), GHO protokolü o kullanıcının GHO'sunu yakar, teklif açıkladı.

 

Teklife göre, stablecoin'deki faiz ödemeleri, protokolün merkeziyetsiz otononom kururluşlar (DAO) gönderilecek, topluluk için gelir elde edecek ve DAO'nun gelecekteki ürünleri veya araçları finanse etmek için hazinesini desteklemesine izin verecek.

 

GHO ile ilgili tüm kararlar Aave topluluğunun elinde olacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk