Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Aave DAO, Ethereum Layer 2 Metis Ağı Üzerinde Dağıtım Teklifini Kabul Etti

Topluluk üyeleri, bu hareketin gelişen Metis ekosistemi için piyasa likiditesini artırabileceğini söylüyor.

9 Mayıs 2023 14:31

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 14:49

Ödünç verme protokolü Aave, hafta sonu sona eren, son derece olumlu bir topluluk oylamasının ardından sürüm 3'ünü (V3), Ethereum layer2 ekosistemi Metis Network'te harekete geçirecek.


Aave'nin yönetim forumunda yapılan bir topluluk oylamasında, tüm seçmenlerin %100'ünün harekete destek sinyali verdiği görüldü. Hiçbir seçmen harekete karşı çıkmadı.


Aave'nin Metis'te başlatılacak olmasının, her iki ekosistem için de piyasa likiditesini artırdığı ve Metis kullanıcılarının, platforma token likiditesi sağlamak için ödül kazanma özelliği gibi Aave'nin belirli ödünç alma ve borç verme özelliklerinden faydalanmalarına izin vereceği söyleniyor.


Metis, önceki boğa koşusu sırasında, kullanıcıların daha hızlı işlemlerle ucuz ücretler karşılığında Ethereum üzerinde işlem yapmasına izin verme yeteneği nedeniyle ilgi gördü. O zamandan beri, Metis'te bulunan yalnızca 40 milyon dolar değerindeki varlıklar sebebiyle bugün milyarlarca dolar değerinde token tutan ve canlı ekosistemlerin tadını çıkaran Optimism ve Arbitrum gibi ağların gerisinde kaldı.


Bu arada Metis, Aave V3 konuşlandırmasının ardından ağı desteklemek için kullanıcılara likidite teşvikleri sağlıyor.


Ağ, altı aylık bir süre boyunca dağıtılacak olan ağdaki Aave kullanıcıları için bir likidite madenciliği teşviki olarak 100.000 yerel metis (METIS) token'ı sunacak. Başka bir yerde, bir token madenciliği ödül programı, oluşturulan aylık işlemlerin yüzdesiyle orantılı olarak katılımcı protokollere 4.000 METIS dağıtacak.


(CoinGecko verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada Metis token'ları 26 dolardan işlem görüyordu.)

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk