Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

8 Milyon Dolarlık Saldırı! Bittensor'un TAO'su %15 Düştü

Blok zinciri, istismarı kontrol altına almak için günün erken saatlerinde faaliyetlerine ara verdi.

3 Temmuz 2024 09:41

Güncellenme: 3 Temmuz 2024 10:10

Bittensor blok zinciri, ekip üyelerinin birkaç kullanıcı cüzdanına yönelik gerçekleşen saldırıyı tespit etmesi ve 8 milyon dolar değerinde TAO token’ın çalınmasının ardından günün erken saatlerinde geçici bir süreliğine durduruldu.


TAO fiyatları, saldırının ardından %15 oranında düştü, ancak çekirdek üyelerin durumu kontrol altına almak için çalıştıklarını bildirmeleriyle birlikte biraz olsun toparlandı.


Bir Bittensor çekirdek ekip üyesi, projenin Discord kanalında "Durumu çok dikkatli bir şekilde araştırıyoruz ve saldırının sebebi hakkında daha fazla bilgi elde edinene kadar zincir üzerindeki işlemlerin tamamen durdurduk" yazdı.


Kurucu ortak Ala Shaabana da Twitter paylaşımında zincirin "güvenli moda" alındığını, yani blokların üretildiğini ancak hiçbir işlemin gerçekleştirilmediğini doğruladı. Veriler, blok zincirindeki son işlemlerin UTC saat dilimiyle salı gecesi 23:00 itibarıyla gerçekleştiğini gösteriyor.Bağımsız güvenlik araştırmacısı @ZachXBT, Telegram kanalında bir kullanıcının o sırada 8 milyon dolar değerinde 32.000 TAO'nun boşaltıldığını ve saldırıya yol açan özel bir anahtar sızıntısından şüphelendiğini açıkladı.


Saldırıyla ilgili araştırmalar çarşamba sabahı itibarıyla devam ediyor.


Bittensor, dünya çapında çeşitli kişilerin sahip olduğu makine öğrenimi modellerini birbirine bağlar. 1,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük yapay zeka odaklı kripto projelerinden biridir.


Daha Fazla Oku

    BittensorTAO tokenSiber Saldırıyapay zeka

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk