Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

360 Milyon Dolarlık Hibe Yarışında Metis Yüzde 50 Arttı

Metis ağı üzerine inşa edilen bazı likidite havuzları, kullanıcılara yıllık %200'e varan ödüller sunuyor.

26 Aralık 2023 17:32

Güncellenme: 26 Aralık 2023 17:41

Layer-2 ağı Metis'in yerel kripto para birimi olan Metis (METIS), daha önce duyurulan hibenin Kripto Twitter çevrelerine ulaşması ve yatırımcıların ilgisini çekmesiyle son 24 saat içinde %50'ye kadar yükseldi.


Coingecko tarafından takip edilen verilere göre, fiyat artışı 30 günlük kazançları %240'ın üzerine çıkardı ve token’ların işlem hacimleri aralık ayının başında sadece 2 milyon dolarken bugün 50 milyon doların üzerine çıktı.


Metis, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde daha hızlı ve daha ucuz ücretlerle, kendi ekosistem projeleri ve araçlarıyla işlem yapmalarına olanak tanıyan bir katman-2 ölçeklendirme protokolleri grubunun bir parçası.


Bu ayın başlarında Metis projesinin arkasındaki MetisDAO Vakfı, ekosistemde önyükleme geliştirme, likidite, faaliyet ve benimsemeye adanmış 4,6 milyon METIS'lik bir Ekosistem Geliştirme Fonu (EDF) kurduğunu duyurdu.


Mevcut fiyatlarla 360 milyon doların üzerinde değere sahip fon ile projelere yapılacak olan ödemelerin 2024’ün ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.


Ödüller, kullanıcılar Metis ağı üzerine kurulu uygulamaları kullandıkça dağıtılacak. Verilere göre bu, geçen hafta Metis projelerine kilitlenen değer olan 100 milyon doların biraz altında.Metis Ekosistemi Hareketleniyor

Bazı ekosistem projelerinin token’ları geçen hafta iki kattan fazla arttı: Staking aracı Maia’nın MAIA token’ı %97, takas protokolü Hermes’in HERMES token’ı ise %140.

Hermes'ten alınan verilere göre, popüler HERMES ve METIS likidite havuzundaki yıllık ödüller %200'e yükselirken, daha riskli işlem çiftleri %350'ye kadar çıkıyor.


Merkeziyetsiz konsolide ticaret protokolü Tethys'teki işlem hacimleri, önceki haftalarda ortalama 10 milyon doların altındayken son 24 saatte 18 milyon doların üzerine çıktı ve TETHYS token’larının fiyatlarını %60 artırdı.


Daha Fazla Oku

    metishermesmaia

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk