Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

2022’deki En İyi 10 Blok Zinciri Hack’leme Yöntemi

Birinci ve ikinci sırada katman 2 ölçeklendirme çözümü sunan Optimism ve adres üretimi sağlayan Profanity yer alıyor.

17 Mart 2023 10:59

Güncellenme: 17 Mart 2023 14:31

Güvenli akıllı sözleşmeler geliştirmek için çalışan kripto siber güvenlik şirketi OpenZeppelin, 2022’nin en iyi 10 blok zinciri hack’leme tekniğini açıkladı. Bu listeyi kripto alanını daha güvenli hale getirmek amacıyla yayımladığını da belirtti.

Birinci ve ikinci sırada, katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism ve adres üretimi sağlayan Profanity’nin güvenlik açıkları yer aldı.

Optimism’deki açık, şirketin yerel token’ı OP için sonsuz bir basım süreci başlatıyor ve protokollerin çoğuna zarar veriyor. Profanity’deki açık ise en az 160 milyon doları riske atıyor.


OpenZeppelin’in bu listesi, hack tekniklerinin ortaya çıkarılması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması adına yayımlandı.
 

Aslında kullanılan hack yöntemleri, bu proje başlamadan önce 2022’nin son aylarında duyurulmuştu. Pazartesi günü 200 milyon dolarlık saldırıya uğrayan Euler Finance’ten sonra proje, detaylı açıklamalar yapma gereği hissetti.

OpenZeppelin’de blokzinciri güvenliğinden sorumlu Nikita Stupin, “Proje temel olarak tüm araştırmaları derleyip blok zincirleri geliştirmeyi ve tüm ekosistemin güvenliğini güçlendirmeyi amaçlıyor” ifadelerini kullandı.

Stupin, CoinDesk ile yaptığı röportajda şunları söylüyor: “Projeyi öncelikli olarak güvenlik araştırmacıları için gerçekleştiriyoruz. En yeni yaklaşımlar, teknikler ve saldırı yöntemleriyle güncel kalmayı hedefliyoruz.”


Daha Fazla Oku

    OpenZeppelinblokzincirhackSiber Saldırı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sage D. Young

Sage D. Young, CoinDesk'te bir teknoloji protokolü muhabiridir. Solarpunk Hareketi'ni önemsiyor. Ekonomi ve Felsefe alanlarında Veri Bilimi alanında çift ana dal yapmış olan Claremont McKenna Koleji'nden yeni mezun oldu. ETH, LINK, AAVE, PEOPLE, OS ve HTR'nin yanı sıra birkaç NFT'nin sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk