Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

2011’den Bu Yana Kripto Hack’lerinde Çalınan Tutar 19 Milyar Dolara Ulaştı

Crystal Intelligence, son 13 yılda 785 kripto hırsızlığı gerçekleştiğini bildirdi.

12 Haziran 2024 13:58

Güncellenme: 12 Haziran 2024 14:43

Crystal Intelligence'ın raporuna göre, 2011 yılından bu yana gerçekleşen saldırılarda yaklaşık 19 milyar dolar değerinde kripto para birimi çalındı ve sektör, blok zinciri ile ilgili suçlarla boğuşmaya devam ediyor.


Rapor, 220 güvenlik ihlali, 345 merkeziyetsiz finans (DeFi) saldırısı ve 220 dolandırıcılık planından oluşan 785 kripto hırsızlığı olayına dikkat çekiyor.


En büyük hırsızlık, Plus Token Ponzi şemasıyla bağlantılı olarak 2,9 milyar doların çalındığı 2019'da meydana geldi. Kripto suçları o zamandan bu yana artmaya devam ediyor. Hatta 2023 yılı, toplam 2,3 milyar dolardan fazla değere sahip 286 olayla kripto hırsızlıklarının hacmi açısından rekor kırıyor.


Raporda, "İyileştirilmiş ve geliştirilmiş izleme ve raporlama mekanizmalarına rağmen, blok zincirindeki yasa dışı faaliyetler artmaya devam etti" ifadeleri yer alıyor.


Ethereum, son iki yılda toplamda yaklaşık 1,3 milyar dolar değerinde 131 olayla 1 numaralı hedef haline geldi. Ağı, 186 milyon doların üzerinde 100 kez saldırıya uğrayan Binance Smart Chain (BSC) takip ediyor.


Raporda Mart 2024'e kadar olan tüm saldırılar ele alınıyor.


Daha Fazla Oku

    Siber SaldırıhackEthereumkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk