Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Zor Durumdaki Madenci Borç Alacak

Şirket, kredinin kendilerine 15 aya kadar esneklik sağlayacağını söyledi.

1 Şubat 2023 10:30

Güncellenme: 1 Şubat 2023 14:44

Bitcoin madencisi Core Scientific, var olan bir tesisini değiştirmek ve Bölüm 11 iflas süreci yaşarken şirketin faaliyetlerine devam edebilmesini sağlamak için yatırım bankası B. Riley'den 70 milyon dolar borç almayı kabul etti.


Core Scientific, yaptığı başvuruda, Aralık ayında belirlenen bir finansman planında belirlenen kredi için Teksas Houston Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nden onay istediğini açıkladı.


Kredi, onaylanması durumunda, şirketin borçlu durumdaki (DIP) tesisinin ödemelerine olanak tanımasının yanında şirkete de 15 aya kadar önemli bir esneklik olanağı sağlayacak.


Core Scientific'in iflas aşamasına kadar gelmesi, kuruluşların düşen kripto değerleri ve yükselen elektrik maliyetleri arasında sıkışıp kaldığı, bitcoin madencilik sektörü için son derece üzücü geçen 2022 yılının ardından gerçekleşti.


Madenci, geçtiğimiz Aralık ayında 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında borçla ve 1.000 ila 5.000 arasındaki alacaklı sayısıyla iflas koruması için başvurmuştu.Core Scientific, o dönemde bitcoin ağındaki bilgi işlem gücünün yaklaşık yüzde10'unu oluşturuyordu.


Core Scientific, “Söz konusu kredi son derece uygun ve çoğunlukla DIP tesisi kapsamında sağlananlardan daha iyi ekonomik şartlara sahip” dedi.Daha Fazla Oku

    core scientificb.rileyborçmadenciBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador, Kripto Milyonerlerine Yönelik Vize Programı Başlatıyor

8 Aralık 2023 16:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk