Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Zipmex, Moratoryumun Uzatılmasını İstedi

Talep, bir yatırımcının borsaya ödemelerini aksatmasının ardından gerçekleşti.

19 Nisan 2023 08:04

Güncellenme: 19 Nisan 2023 08:30

Yapılan duyuruya göre, sorunlu kripto para borsası Zipmex, yeniden yapılanma planını onaylayan Singapur Yüksek Mahkemesi’ne moratoryum anlaşmasının iki ay uzatılması için başvuruda bulundu.


Zipmex’in başvurusu, V Ventures şirketinin potansiyel bir devralmayla bağlantılı ve ilki 1,25 milyon dolar olan ödemeleri yapmamasının ardından geldi.V Ventures ise, düzenleme planının bittiğini ve anlaşmaya bağlı olmadığını belirtirken ödenemeyen 1,25 milyon dolarlık bölümün Mart ayına ait olduğunu açıkladı.


Zipmex CEO'su Marcus Lim, Şubat ayında CoinDesk'e yaptığı açıklamada, müşterilerin para çekme işlemlerini başlatacak bir planın imzalandığını ancak kapatılmadığını söylemişti.


Zipmex'in mahkemeye yaptığı başvuru, şirketin gelirlerini en üst düzeye çıkarabilmek için yatırımcılarla görüşeceğini söylemesine rağmen, para çekme işlemlerinin daha fazla gecikeceğinin işaretini çok açık şekilde veriyor.


Zipmex, geçtiğimiz yıl Terra ekosisteminin çöküşünden etkilenerek iflas koruma başvurusu yapmış, Terra’nın çöküşü sonrasından Babel Finance ve Celsius Network’e kredi vermiş ancak geri alamamıştı.


Tayland, Singapur, Endonezya ve Avustralya’da varlığı bulunan Zipmex, geçen yıl ayı piyasasından dolayı sıkıntı yaşayan birçok şirketten biri. Şirketin Babel Finance’e ve Celsius Network’e verdiği toplamda 53 milyon dolar tutan borçlar geri ödenmezken, Zipmex, piyasa dalgalanmalarına karşın geçtiğimiz Temmuz ayında müşterilerin çekimlerini durdurma kararı almıştı.


Zipmex, kurtarma planı için Avustralyalı şirket KordaMetha ile anlaşmıştı.


Daha Fazla Oku

    Zipmexmoratoryumkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk