Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Zipmex Kripto Borsası, Singapur’da Alacaklıların Haklarını Koruyacak

Yüksek Mahkeme, temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Zipmex için 2 Aralık’a kadar finansman sağlaması için süre tanıdı.

15 Ağustos 2022 13:07

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 15:00

Bloomberg News’in haberine göre, Singapur Yüksek Mahkemesi sorunlu kripto borsası Zipmex’e finansman sağlaması için alacaklı koruma planı oluşturmasına dair üç aydan daha fazla süre tanıdı.


Temmuz ayında şirket iflas başvurusunda bulunmuştu, bunun yanında para çekme işlemlerini de durdurmuştu. Şimdi ise Yüksek Mahkeme tarafından şirkete alacaklıların haklarının korunması için 2 Aralık’a kadar süre tanındı.


Zipmex, Morgan Lewis Stamford’den aldığı hukuki destekle, 6 aylık koruma sağlanması için borsasının yer aldığı 5 ülkede başvuruda bulundu. Bu ülkelerin arasında Singapur, Tayland, Endonezya ve Avustralya da yer alıyor.


Söz konusu beş kuruluş şöyle: Zipmex Asia Pte'dir. Ltd., Zipmex Pte. Ltd., Zipmex Company Ltd. (Tayland'da kurulmuş), PT Zipmex Exchange Endonezya ve Zipmex Avustralya Pty. Ltd.


Zipmex, 2 Ağustos günü yaptığı bir duyuruda fonları korumaya almak için çeşitli yolları denediğini söyledi. İki yatırımcıyla Uzlaşı Belgesi (MOU) imzaladıktan sonra durum tespitini hızlandırdığını belirtti.


Zipmex, son iki ay içerisinde piyasa baskılarına yenik düşen birkaç kripto şirketinden bir tanesi.


Zipmex, Babil Finans'a 48 milyon dolar ve Celsius'a da 5 milyon dolar borç vermiş fakat her ikisi de kredilerini geri ödeyememişti.


Zipmex, CoinDesk’in konuyla ilgili yönelttiği sorulara cevap vermedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy'nin 1. Çeyrek Faaliyet Raporu Yayımlandı

30 Nisan 2024 10:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk