Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Oltalama Yöntemiyle Son 24 Saatte 1 Milyon Dolarlık Kripto ve NFT Çaldılar

ZachXBT'ye göre, dolandırıcı şu ana kadar toplamda 3.5 milyon dolardan fazla parayı ele geçirdi.

26 Ekim 2022 10:15

Güncellenme: 26 Ekim 2022 11:38

Önde gelen kripto yolsuzlukları araştırmacısı ZachXBT, Monkey Drainer olarak bilinen oltalama yöntemi kullanan dolandırıcının son 24 saatte yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 700 ether (ETH) kripto ve NFT çaldığını açıkladı.
ZachXBT'ye göre, en büyük iki kurban oltalama sitelerinde işlemleri onaylayarak toplam 370,00 dolar kaybeden 0x02a ve 0x626 oldu. 0x02a’nın kayıp bildirisinde 1 Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonu, 1 CloneX, 36,000 USDC ve toplamda 150.000 dolar değerinde 12 diğer NFT yer alıyor.


Monkey Drainer’in bu ikisi dışında birçok kurbanı daha bulunuyor. ZachXBT, dolandırıcılık vakasında çalınan toplam miktarın 3,5 milyon doları aştığını ve her geçen gün hızla arttığını tweetledi.


ZachXBT, kullanıcılara "Bilinmeyen siteleri ziyaret etmeden, cüzdanınızı bağlamadan ve işlemleri imzalamadan önce lütfen çok dikkatli olun" uyarısında bulundu.


ZachXBT, Ağustos ayında yatırımcıların 2.5 milyon dolardan fazla NFT'den dolandırıldığı başka bir oltalama dolandırıcılığını ortaya çıkardı. BAYC koleksiyonunu içeren dolandırıcılıkla bağlantılı beş kişi hakkında Ekim ayının başlarında Paris'te soruşturma başlatıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arjantin Havayolu Şirketi Flybondi, Biletlerini NFT Olarak Satışa Sunacak

31 Mart 2023 15:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk