Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yuga Labs CryptoPunks ve Meebits’i Satın Aldı

Bored Ape yacht Club’ın arkasındaki şirket Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarını satın aldı.

13 Nisan 2022 01:57

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 10:54

Bilmemiz gerekenler:


  • Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı olan Yuga Labs 24 saattir süren dedikoduların ve çevrimiçi spekülasyonların ardından Larva Labs tarafından yaratılan CryptoPunks ve Meebits’i satın aldı.


  • Yuga Labs ve Larva Labs Cuma akşamı Twitter üzerinden ortak bir açıklama yaptılar.


  • Yuga Labs’in bloğundaki yazıda, “Yuga Labs olarak 423 CryptoPunks ve 1711 Meebits’in yanı sıra iki koleksiyonun da markalarını, sanat eserlerinin teliflerini ve diğer fikri mülkiyetleri elimizde bulunduruyoruz” deniyordu. 


  • Larva Labs, diğer bir büyük NFT koleksiyonu olan Autoglyps’in yanı sıra “bazı favori Punk’ların ve Meebits’lerin” haklarını elinde tutmaya devam edecek.


  • Bored Ape Yacht Club, kripto dünyasındaki en değerli NFT koleksiyonuyken CryptoPunks da ikinci sırada yer alıyor. 


  • Yuga Labs, ayrıca, CryptoPunk ve Meebit sahiplerine bu eserlerin görsellerinin ticari haklarını vermeyi planladığını belirtti. Şirket Bored Ape sahiplerine bu hakkı vermişti. her ne kadar Yuga Labs Bored Ape Yacht Club’ın sahibi olsa da her bir token sahibi kendi maymununu ticari olarak değerlendirme hakkına sahip. Eser sahipleri, bu haktan yola çıkarak belirli maymunları esas alan kendi NFT koleksiyonlarını üretebildi veya maymunlarını belirli markaların kullanımına sunabildi. 


  • Şirket Şubat ayında yaptığı açıklamada 5 milyar dolar civarında bir yatırım için VC dünyasının güçlü isimlerinden Andreessen Horowitz ile görüşmeler yaptığını ifade etmişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Gottsegen

Will Gottsegen, CoinDesk'in medya ve kültür muhabiridir. Pomona Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. CoinDesk'in 1000 dolarlık beyan eşiğinin üzerinde ETH ve iki NFT'ye sahip ve Spin, Billboard ve Decrypt'te çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk