Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yerli Seyahat Acentesinden Metaverse Atılımı

Adonis’in geliştirdiği metaverse evreninde misafirler sanal tura çıkabiliyor

14 Eylül 2022 14:11

Güncellenme: 14 Eylül 2022 16:37

Türkiye turizm sektörü metaverse teknolojisine doğru ilk adımlarını atıyor. Yerli seyahat acentesi Adonis’in geliştirdiği AdonisVerse’le misafirler, Antalya’da bulunan Titanic Mardan Palace Oteli’ni VR gözlükler aracılığıyla henüz otele varmadan gezebiliyor ve uzaktan tatil planı yapabiliyor. AdonisVerse bu bağlamda Türkiye’deki bir seyahat acentesinin ilk metaverse yatırımına imza atmış durumda.


Adonis’in kurucusu Tamer Çiçek aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin önümüzdeki ayki seçimlerinde başkanlığa adaylığını koyan tecrübeli bir isim. Çiçek, “Şu an sadece Titanic Mardan Palace ile başlayan bu deneyimleme seçeneği çok kısa süre içinde Türkiye’deki birçok otele yayılmış olacak” diye konuşuyor. İlk kez bir seyahat acentesi tarafından bu teknolojinin geliştirildiğini belirten Çiçek, “Misafirlerimize özgür bir tatil olanağı sunduğumuz için bu teknolojiye ‘özgür tatil’ programı dedik” diyor ve ekliyor: “Misafirlerimiz dünyanın neresinde olursa olsun, Türkiye’de hangi turizm tesisinde, nasıl bir tatili deneyimleme olanağına sahip olacağını AdonisVerse ile görecek ve tercihini buna göre belirleyecek.”


“Metaverse’den yararlanan otelciler rakiplerine üstünlük sağlayacak”


AdonisVerse her ne kadar bir seyahat acentesinin bu alandaki ilk yatırımı olsa da, Türkiye turizm sektörünün metaverse’e dair farkındalığında bir artış söz konusu. Turizm Ekonomi ve İşletme Araştırmaları Dergisi’nin Haziran 2022’de yayımladığı ve Yusuf Babur’un kaleme aldığı "Metaverse Ağında Turizm Endüstrisinin Rolü" adlı çalışmada, "Bir tatil veya iş gezisi için otele gitmeden önce oteli gezmek ve görmeyi hemen hemen bütün bireyler ister. Pek çok şirket, ziyaretçileri çekmek için sanal, 360 derecelik, 3D otel turları sunar, ancak yerinde metaverse ile gezginler otele gidebilir ve tüm oteli sanal olarak gezebilir ve zevklerine uyup uymadığına karar verebilir. Bu, otelcilerin daha fazla müşteri kazanmalarına ve rakiplerine üstünlük sağlamalarına yardımcı olacak ve seçim yapmalarını kolaylaştıracaktır” ifadeleri yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk