Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yerli Oyun İçi Reklamcılık Platformuna Kripto Para Borsası XT’den Yatırım

Singapur merkezli kripto para borsası XT.com’un yatırım fonu XT Labs yerli reklamcılık platformu Portuma’ya yatırım yaptı

10 Ekim 2022 16:12

Güncellenme: 10 Ekim 2022 17:38

Basın duyurusunda XT Labs’in oyun içi reklamcılık alanında yatırım yaptığı ilk şirketin Portuma olduğu ifade edilirken, yatırım miktarına dair ayrıntılar paylaşılmadı.


Bir yıl önce kurulan çiçeği burnunda girişim Portuma bir oyun içi reklamcılık platformu. Portuma’nın 177 ülkede 5 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.


Girişim tarafından yapılan basın açıklamasında “kurduğumuz yaratıcı ve yenilikçi ekosistemle oyun stüdyolarını, oyun geliştiricileri, reklam verenleri ve oyun severleri ortak bir platformda buluşturuyoruz” ifadeleri yer alıyor.


“POR Token’ı XT’de Listeleyebiliriz”


Portuma’nın sistemine entegre olan oyun stüdyolarına 65 milyonun üzerinde indirme kazandırdığı ve iş ortaklarına 12 milyonun üzerinde izlenim kazandırdığı ifade edilen basın açıklamasında XT Labs’in yatırımını değerlendiren Portuma CEO’su Ozan Emrah Ünal şöyle konuşuyor: “XT Labs, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve bir oyun içi reklamcılık platformuna yatırım yaptı. Bu yatırımın, yeni iş birliklerinin önünü açacağını ve yerli girişim Portuma’ya küresel çapta bilinirlik kazandıracağını XT ile ilişkilerimizin bu yatırımla gelişeceğini ve ilerleyen günlerde POR Token'ın XT'de listelenmesinin de mümkün olabileceğini düşünüyorum.”


Oyun stüdyolarının güvenli, sürdürülebilir ve ölçülebilir bir gelir elde ettiklerini, reklam verenlerin ise markalarını genç kuşaklara “en zahmetsiz yoldan” duyurma şansı elde edildiği ifade edilen basın açıklaması şöyle devam ediyor: “Dinamik reklam yapısı ile Portuma, oyun içi reklamcılık teknolojisi sayesinde pop-up reklamlar gibi oyun zevkini sekteye uğratmıyor ve oyunculara hayal kırıklığı yaşatmıyor. Oyun içi reklamlar, oyunun olağan akışını bozmaz ve ekranı kaplamaz. Böylelikle oyuncuların oyun zevki bölünmeden kesintisiz bir şekilde devam eder.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk