Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yerli Kripto Para Borsası Bitlo Yeni Kripto Paralar Listeleyecek

Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre OP token’ın ardından FLOW ve FIL coin de listelenecek yeni kripto paralar arasında yer alıyor

9 Eylül 2022 13:34

Güncellenme: 9 Eylül 2022 14:02

Kripto para borsası Bitlo popüler altcoin’lerden OP token’ı listelemeye başladığını açıkladı. Borsa tarafından yapılan basın açıklamasına göre OP token’ın akabinde önce FLOW ve ardından FIL coin Bitlo’da listelenecek.


OP token, Ethereum (ETH) üzerindeki popüler layer 2 ölçeklenebilirlik çözümlerinden Optimism protokolünün yerel kripto para birimi. Optimism kendine özgü bir roll-up teknolojisi kullanarak işlemleri zincir dışında gerçekleştiriyor. Bu sayede işlemler Ethereum ağının yoğunluğuna takılmadan, çok daha hızlı ve maliyetsiz şekilde tamamlanıyor.


2019’da kurulan Optimism protokolünün yerel kripto para birimi OP token, 31 Mayıs 2022’de bir airdrop ile piyasaya sürüldü. 18 Haziran 2022’de 0,4005 dolar ile şimdiye kadarki en düşük seviyesini gören OP token fiyatı, o zamandan beri yüzde 181’in üzerinde artış gösterdi. OP token son 24 saatte yüzde 6,45’lik değer artışıyla şu anda 1,25 dolardan işlem görüyor.


Bitlo’nun listelemeye hazırlandığı diğer kripto paralardan FLOW coin’in 2 milyar dolara yaklaşan piyasa hacmi bulunuyor. FIL token ise 150 milyon doların üzerindeki günlük işlem hacmiyle yatırımcıların radarında.


FLOW coin en popüler blok zincir ağlarından Flow’un yerel kripto para birimi. Flow blok zinciri özellikle NFT ve DeFi projelerine yer veriyor. En popüler NFT projeleri arasında yer alan NBA Top Shot, Flow ağında çalışıyor.


2017’de gerçekleştirdiği token arzıyla 205 milyon dolar toplayan FIL token ise Filecoin projesinin yerel tokenı. Filecoin merkeziyetsiz depolama hizmeti sunarak çevrimiçi depolama sistemlerinde bir devrime imza atmayı amaçlıyor.


Bitlo’dan yapılan basın açıklamasında borsanın kendi ürünü olan altına endeksli sabitcoin GRAMG token’ın da kullanıcılara sunulacağına dair bilgi paylaşıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Bitlo tarafından üretilen GRAMG token, Avalanche blok zincirinde çalışan ve gram altın ile desteklenen teminatlı bir sabitcoin. Üretilen GRAMG token kadar gram altın, Bitlo’nun güvenli kasalarında fiziki olarak bulundurulur. Bir akıllı sözleşme tarafından GRAMG token ile fiziksel gram altın arasındaki arz dengesi sürekli korunuyor. Böylece GRAMG token’ın fiyatının daima gram altına eşit olması sağlanıyor.”


Basın açıklamasında GRAMG token’ın yakında Bitlo üzerinden Türk lirası ile alınıp satılabileceği ifade ediliyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk