Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

Clave, bugün itibariyle herkesin kullanımına açıldı.

10 Nisan 2024 14:40

Güncellenme: 10 Nisan 2024 21:49

Kriptoyu daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlayan Clave, bugün itibariyle herkesin kullanımına açıldı.


Yerli girişim, dünya çapında para transferleri ve kripto para işlemleri için yüksek komisyonlar ve karmaşık işlem süreçlerine alternatif bir çözüm sunmayı hedefliyor. Blok zinciri teknolojisi ve ekosistemdeki yenilikçi gelişmelerle güçlendirilmiş bir platform olan Clave, kullanıcılarına sadeleştirilmiş ve güvenli bir finans deneyimi vaat ediyor.


2023 Mart'ında ETHGlobal Scaling Ethereum Hackathon'unda finalist olduktan sonra geliştirilmeye başlanan Clave, kullanıcıların kolaylıkla kripto para birimlerine erişimini sağlamak için tasarlandı. Platform, kullanımı kolay bir non-custodial (kullanıcının kendi varlıklarını kontrol ettiği) akıllı cüzdan sunuyor. Bu cüzdan, Account Abstraction ve donanım seviyesi güvenlik öğeleri gibi teknolojilerle destekleniyor.


Clave'in 10 Nisan 2024'te herkese açık hale gelmesiyle birlikte kullanıcılar, birçok yeni özelliğe erişim imkanı buluyor. Bunlar arasında tek tıklamayla hesap oluşturma, sosyal ve bulut yedekleme ile fonların güvenliği, sıfır ağ ücreti ile işlemler ve QR kodları, kullanıcı adları veya linkler aracılığıyla para transferi gibi işlevler bulunuyor. Ayrıca, kullanıcılar Clave aracılığıyla zkSync ekosistemi içindeki birden fazla dApp'e doğrudan bağlanabilir ve WalletConnect entegrasyonu ile daha fazlasını yapabilir.


Clave ekibi, platformun gelecekteki gelişimine dair de planlarını paylaştı. Bu planlar arasında Web3 etkinliklerinde kullanımı kolay bir satın alma deneyimi sunma, kripto para birimleri ile fiat para birimleri arasında sorunsuz dönüşüm sağlayacak bir on/off-ramp çözümü getirme ve kullanıcıların günlük işlemlerinde kripto para birimlerini sorunsuz bir şekilde harcayabilmeleri için bir kripto debit kartı sunma hedefleri bulunuyor.


Clave'in piyasaya sürülmesi, kripto para birimlerinin günlük finans işlemlerinde kullanımını kolaylaştırmayı amaçlayan yenilikçi bir adım olarak görülüyor. Clave ekibi, bu yeni dönemde kripto finans deneyimini daha da iyileştirmek için çalışmalarına devam edeceğini belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    claveYerli girişimkripto cüzdanlar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk