Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yeniden Popülerleşen CryptoPunk Koleksiyonundan Biri 2,6 milyon Dolara Satıldı

Salı günü yapılan işlem en yüksek fiyatlı beşinci satış oldu.

13 Temmuz 2022 19:19

Güncellenme: 13 Temmuz 2022 20:19

Nadir CryptoPunk NFT’lerinden biri 2.500 ETH’a (2,6 milyon dolar) satıldı. Koleksiyon bu yaz döneminde yeniden popülerlik kazanıyor.

Rarity.Tools’un verilerine göre “Ape” ekolünden gelen NFT 10.000 adetlik koleksiyonda 32. Nadir punk NFT’siydi. İşlem koleksiyonun tarihindeki en büyük meblağlı beşinci satış oldu. 


CryptoPunk#4464’ün tahmini piyasa değeri göz önüne alındığında bu işlem alan için de satan için de makul görünüyor. NFT fiyat tahminleri yapan DeepNFTValue’ya göre bu NFT 2.595 ETH (yaklaşık 2,7 milyon dolar) ediyor. Yani tahmini değer ile işlem değeri arasında sadece yüzde 4’lik bir fark var.


Alıcı “zoomc” takma isimli bir NFT balinası ve koleksiyonunda 24 CryptoPunk ve 113 Meebit bulunuyor. 


CryptoPunk’ın Yazı


Geçen Salı gerçekleşen tek satış bu değildi. Ape ekolünden gelen bir diğer edisyon olan CryptoPunk#9280 için de 2,6 milyon dolarlık bir teklif yapıldı. Bu teklif yazı hazırlandığı ana dek kabul edilmemişti.


Bu teklifler, kripto sektöründeki düşüşe karşın CryptoPunk’ın bu yaz boyunca popülerliğini artırmasından sonra geldiği görülüyor. Koleksiyondaki en düşük fiyat 77 ETH (yaklaşık 90.000 dolar) ve son 30 günde yüzde 61 oranında yükselmiş. Koleksiyona olan ilgi ve satışlar Haziran başından bugüne artıyor. 


Bu ilgi artışının nedenlerinden biri koleksiyonun marka yöneticiliğine Noah Davis’in atanması olabilir. Davis, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun sahibi Yuga Labs tarafından 19 Haziran’da göreve atandı. Yuga Labs, CryptoPunk koleksiyonunun haklarını Mart ayıda almıştı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Biden'ın Çekilmesi Kripto Boğalarını Kızıştırdı, Bitcoin Kısa Süreliğine 68 Bin Doları Aştı

22 Temmuz 2024 12:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk