Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yeni Galaxy Kripto Fonu Yıl Sonuna Kadar 100 Milyon Dolar Toplama Yolunda

Kripto yatırımcı bankasının Liquid Alpha Fonu son çeyrekte iç sermaye ile başlatıldı.

19 Ağustos 2022 17:23

Güncellenme: 19 Ağustos 2022 22:38

Galaxy Digital Holding'in (GLXY.TO) Galaxy Liquid Alpha Fonu, daha büyük ve çeşitlendirilmiş bir kripto token grubu elde etmek için aktif yönetimi kullanmayı hedefliyor.


Fon, ikinci çeyrekte ayı piyasasının derinlikleri olarak ortaya çıkabilecek bir dönemde sadece iç sermayeyle açıldı. Portföy Yöneticisi Chris Rhine ve Global Varlık Yönetimi Başkanı Steve Kurz CoinDesk'e yaptıkları açıklamada, zamanlamanın itici bir güç olabileceğini ve bunun da fona erken bir dış performans rekoru fırsatı sunabileceğini söylediler.


Ren, "Son derece değişken bir pazarda faaliyet göstermenin avantajı, yalnızca 40 derecelik bir açıyala yukarı çıkmak değildir" dedi ve fonun Mayıs ayındaki kuruluşundan bu yana daha iyi performans gösterdiğini de sözlerine ekledi.


Kaynaklar, fonun hem yerli hem de denizaşırı yatırımcılardan toplanan yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 50 milyon dolara ulaşma yolunda ilerlediğini ve yıl sonuna kadar 100 milyon doları geçebileceğini söyledi.


“Gerçekten esaslı hikayeler arıyoruz,” diyen Ren, fonun yatırımları için daha büyük, son derece likit kriptolara odaklanırken, kısa pozisyonlardan, her türlü spekülatif ve internet üzerindeki popüler token’lardan kaçınacağını belirtti.


Mevcut uzun vadeli birçok ürünün aksine, Liquid Alpha Fonunda sermaye üzerinde herhangi bir kilitlenme yok ve itfa sıklığı aylık. Performans ücretleri, yalnızca fonun bitcoin getirileri ötesinde üretebileceği alfa üzerinde devreye girecek.


Ren, “Yapmaya çalıştığımız şey, yatırımcıların Sharpe oranını gerçek anlamda geliştirmektir, böylece bitcoin ile ilgili olarak üstlendikleri her riskte daha fazla ödül kazanırlar” dedi.


Temmuz verilerine göre, bu fonun bulunduğu Galaxy Digital Asset Management (GDAM), AUM'da yaklaşık 2.1 milyar dolara sahip.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk