Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yemeksepeti’nden Metaverse Yorumu

Şirketin yeni CEO’su metaverse alanına özel olarak yoğunlaştıklarını söylüyor

3 Haziran 2022 15:51

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:28

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın tam 20 yıl sonra, 2021’in Kasım ayında CEO’luk görevinden istifa etmiş ve koltuğunu Mert Baki’ye devretmişti. Göreve geldiğinden beri sessizliğini koruyan Baki, bu sabah İstanbul, Galataport’ta düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarıyla tanıştı ve sorularımızı yanıtladı.


Baki’ye Yemeksepeti’nin metaverse’e dair yaklaşımını sorduk. “Metaverse’ü çok yakından takip ediyoruz. Yemeksepeti bünyesinde bu alana özel çalışan bir iş geliştirme ekibimiz var. Metaverse’ü yemeğe nasıl uyarlayacağımızı düşünüyoruz. Türkiye’de kullanıcıya fayda sağlayacak kullanım alanlarında şu anda belli varsayımlar yapıyoruz” diye konuşan Baki, ekliyor: “Fakat şu anda bunun için sanki biraz erken. Altyapıların desteklenmesi için birkaç sene daha var.”


Baki, artırılmış gerçeklik teknolojisini yemekte kullanan ilk şirketin Yemeksepeti olduğunu söylüyor: “Bazı menülerde sipariş vermeden önce, sanki yemek önünüzdeymiş gibi telefonunuzu masaya tutarak yemeğin birebir görüntüsüne ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, NFT’nin kullanım alanlarını araştırıyoruz.”


Yemeksepeti’nin çiçeği burnundaki CEO’su kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasının bir dönem gündemlerinde yer aldığını fakat yasaların buna müsaade etmediğini sözlerine ekliyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk