Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yayına Giren opBNB Test Ağı, Ölçeklenebilirlik Vaat Ediyor

OpBNB geliştiricilere açık ekosistem oluşturma imkanı da tanıyor.

20 Haziran 2023 09:37

Güncellenme: 20 Haziran 2023 10:05

Aylık aktif kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük akıllı sözleşme blok zinciri olan BNB Chain, Optimism OP Stack'e dayalı bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu L2 zincir ölçeklenebilirlik çözümü olan opBNB test ağını piyasaya sürdü.

 

Şirketin Pazartesi günü yayınladığı basın bültenindeki bilgilere göre opBNB, işlemleri 2. katmana taşıma, tıkanıklığı azaltma ve işlem maliyetlerini düşürme gibi yetkinlikler ortaya koyuyor.  Tamamen optimize edilmiş Optimistic Rollup’lardan yararlanan opBNB, L1 ile benzer bir güvenlik düzeyini korurken gelişmiş ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik vaat ediyor. BNB Chain çözüm mimarı Arnaud Baueri "opBNB, BNB Chain'in kullanıcılar, geliştiriciler ve projeler için sorunsuz ve verimli bir deneyim sunma taahhüdünün temel itici gücüdür. Bunu, uygulamalara daha fazla esneklik sağlayan kitlesel benimsemeyi amaçlayan düşük maliyetli ve yüksek performanslı bir altyapı sağlayarak gerçekleştirir. OpBNB, L2 topluluğuna büyük ölçüde katkıda bulunduğumuz ethereum Op Stack'e dayanmaktadır. Topluluğu ve dApp geliştiricilerini test ağını denemeye ve Web3'ün geleceğine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.”


Bültende, opBNB'nin güçlü ve EVM uyumlu platformu, geliştiricilere, kolayca açık ekosistemler oluşturmalarını sağlayarak uygulamaların BSC'ye geçişini kolaylaştırma ve kullanıcı tabanlarını genişletme imkânı tanıdığı belirtiliyor. 


Daha Fazla Oku

    BNB chainkriptoweb3opBNB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk