Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yatırımcı Güvenini Tazelemek Adına Rezerv Kanıtları Paylaşılmaya Devam Ediyor

Kripto piyasasını derinden sarsan FTX çöküşünün ardından rezerv kanıtlarını kamuoyuyla paylaşan borsaların arasına Bitget de katıldı

5 Aralık 2022 13:39

Güncellenme: 5 Aralık 2022 15:29

Singapur merkezli kripto para borsası Bitget rezerv kanıtını açıklayan şirketler arasına katıldı. Borsa tarafından yapılan basın açıklamasına göre, kullanıcıların platformda depolanan tüm varlıklarını en az yüzde 100 rezerv oranıyla karşılamak için yeterli fona sahip olduğunu gösteren bir izleme sayfası aktif edilmiş durumda.


Bu haber kaleme alınırken Bitget’in resmi sayfasındaki verilere göre 8730,69 adet Bitcoin ve 12167,08 adet Ethereum bulunuyor. Veriler, Bitget’teki müşteri fonlarında 1204,89 adet Bitcoin ve 6533,70 adet Ethereum yer aldığını gösteriyor. Söz konusu veriler ışığında Bitget’teki müşteri varlıklarına kıyasla toplamda Bitcoin’de yüzde 725’lik ve Ethereum’da ise yüzde 187’lik rezerv fazlası bulunuyor.


Bitget’in elinde tuttuğu stabilcoin USDT rezerv oranıysa toplam USDT cinsinden müşteri fonlarının yüzde 202’sine tekabül ediyor.


Sam Bankman-Fried’ın kripto imparatorluğu FTX’in ani ve sarsıcı çöküşünün ardından yatırımcı nezdinde oluşan güven erozyonunu dindirmek adına kripto para borsaları rezerv kanıtlarını paylaşmaya başlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana Foundation: “SOL Bir Menkul Kıymet Değil”

9 Haziran 2023 12:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk