Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Yatırımcı Ackman’dan Kriptoya Destek

Geleneksel finans yatırımcılarından Bill Ackman, kripto projesi Helium’un zamanla değerini arttıracağını söylüyor.

21 Kasım 2022 12:46

Güncellenme: 21 Kasım 2022 14:11

Geleneksel finansın önde gelen yatırımcılarından biri olan Bill Ackman, Twitter'dan yaptığı açıklamada kriptoyu destekledi.


Ackman, attığı bir tweet’te merkeziyetsiz bir Wi-Fi ağı olan Helium’u beğendiğini söyledi. Öte yandan Helium, ağını meşrulaştırmak için Salesforce ve Lime gibi şirketlerden sahte destekler almakla suçlanıyor. Ayrıca, 5G spektrumuna erişimi olacağını iddia ettiği DISH Network ile olan ilişkisini abarttığı düşünülüyor.Bunun yanında Forbes’un haberine göre ağın geçmişinde kurucularını ve içeriden bilgi verenleri kayırmak, token’ların harcamalarını yükseltmek için sahte müşteriler kullanmak gibi ilginç durumlar bulunuyor.


Helium topluluğu, Eylül ayında bir oylama yapmış ve oy kullananların büyük çoğunluğu Solana blokzincirine geçmeye “evet” demişti. Solana düşüşte olmasına rağmen Helium’un kurucusunun Solana’ya desteği devam ediyor.


Ackman tweet’inde “Kripto, dolandırıcıların işini kolaylaştırıyor. Öte yandan, kripto teknolojisinin potansiyeli ve sosyal etkisi, telefonun veya internetin etkisiyle kıyaslanabilecek ölçüde” diye yazıyor.


Ayrıca bazı ilginç kripto projelerini incelediğini belirten Ackman, artık bir token’ın zamanla içsel değerini nasıl inşa edebileceğini anladığını söylüyor.


CoinGecko verilerine göre Helium’un token’ı HNT, geçen yıla göre yüzde 95 değer kaybetti ve şu anda 2.23 dolar seviyesinde.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk