Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yatırım Firması Cypherpunk Holdings Tüm Bitcoin ve Etherlerini Satıyor

Halka açık şirket, artan piyasa oynaklığı nedeniyle hazinesini nakde çevirdi, ancak piyasa sakinleştiğinde kripto para birimlerine yeniden yatırım yapmayı reddetmedi.

29 Haziran 2022 10:05

Güncellenme: 29 Haziran 2022 10:43

Kanada merkezli yatırım şirketi Cypherpunk Holdings , mevcut piyasa risklerini ortadan kaldırmak için tüm bitcoin ve ether varlıklarını elden çıkarttı.


Şirket, Ethereum'un yerel tokeni 205.8209 ether'i 293.000 C$'a (227.000 dolar) ve 214.7203 bitcoin'i yaklaşık 6.09 milyon C$'a (4,7 milyon dolar) sattı. Yapılan açıklamaya göre, satışlardan toplam 6.38 milyon C$ (5 milyon dolar ) gelir elde edildi.


Şirket, elinde 18.16 milyon C$ (14,1 milyon dolar) nakit ve stabilcoin bulunduğunu ve ayrıca 30 günlük geri ödeme bildirimi ile yapılandırılmış ürünlere yaklaşık 1,93 milyon C$ (1.5 milyon dolar) tahsis edildiğini de açıkladı.


Cypherpunk Başkanı ve CEO'su Jeff Gao, şirketin tüm bitcoin ve ether varlıklarını elden çıkarma kararının, varlık jetonlarını yatırımcılar için giderek daha riskli hale getiren artan piyasa oynaklığının hemen ardından geldiğini söyledi.


Hem bitcoin hem de ether geçen yılki  değerlerinin yarısından fazlasını kaybetti ve bu ayın başlarında 52 haftanın en düşük seviyelerine geriledi. 


Şirketin hisseleri bu yıl Kanada borsasında yüzde 50 değer kaybetti.


Gao, yaptığı açıklamada, "En ihtiyatlı yaklaşımın, oynaklık ve likidite bulaşmasının mantıklı bir sonuca varmasını beklerken kenarda oturmak olduğuna inanıyoruz. Olasılıklar dengesinde, para çekme işlemlerine 'geçici' askıya alma uygulayan zincirlerin sayısının arttığına dair raporlar olarak, daha düşük seviyelere giden yolu açan daha zayıf fiyat hareketi görüyoruz” ifadelerini kullandı.


Gao, Cypherpunk'ın kripto para birimleri üzerinde uzun vadeli bir yükseliş görünümü sürdüreceğini ve uzayda gelecekteki yatırım fırsatlarından yararlanmaya çalışacağını kaydetti.


Kripto KışıKripto para piyasaları, yatırımcıların daha riskli varlıkları satarak onlarca yıllık yüksek enflasyona tepki vermesi ve piyasaların geri tepmesine neden olması nedeniyle özellikle buzlu bir kripto kışına girdi.


Örneğin, Arcana Research tarafından gerçekleştirilen bir analize göre  Riot Blockchain (RIOT) ve Bitfarms (BITF) dahil olmak üzere bitcoin madenciliği şirketleri, Mayıs ayında bitcoinin değeri yüzde 45 düştüğü için toplam çıktılarının yüzde 100'ünden fazlasını sattı.


Ekonomik dalgalanmalar kripto para borç verenler için ödeme gücü sorunları yaratmaya ve büyük işten çıkarmaları teşvik etmeye devam ettikçe, yatırımcılar kripto para varlıklarını satmaya devam edecek ve paralarını daha güvenli, daha az değişken değer depolarında hareket ettirecekler.


Cypherpunk Holdings Baş Yatırım Sorumlusu Moe Adham, piyasa bir dönüş yapana kadar kripto para yatırımcıları için risklerin önemlikalacağını vurguladı.


"Kripto piyasaları derin bir riskten uzak ortamda kalmaya devam ediyor" diyen Adham, "Kripto sektörü genelinde varlık fiyatlarında daha fazla önemli düşüş riski var" ifadelerini kullandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Geri Çekiliyor

16 Temmuz 2024 15:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk