Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Yatırım Bankası Jefferies, Marathon Digital’ın Notunu Düşürdü

Banka, fiyat hedefini 4 dolara indirirken, kripto madencisinin 23 EH/s hashrate hedefine 2023 ortasına kadar ulaşmayacağını belirtti.

9 Ocak 2023 12:58

Güncellenme: 9 Ocak 2023 13:33

Yatırım bankası Jefferies, inşaat gecikmeleri sebebiyle bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings'in notunu "al"dan "tut"a düşürdü.


Jonathan Petersen ve Amanda tarafından yatırımcılara gönderilen notta, "Kötüye giden madencilik ekonomisi ve Marathon Digital’ın ortaklarının uygulamaya yönelik şeffaflık eksiklikleri önümüzde bir sorun olarak duruyor” ifadeleri kullanılırken banka fiyat hedefini ise 12,5 dolardan 4 dolara indirdiğini açıkladı.


Marathon Digital, madencilik sektöründe sadece makine sahibi olarak yer alırken, işleyiş konusunda karşı taraftaki iş ortaklarına karşı oluşturduğu bir güven politikası söz konusu. Ancak karşı tarafta bulunan iş ortakları önemli inşaat gecikmeleri yaşadılar ve bu durum Marathon'un bir süre daha kâr elde edemeyeceği anlamı taşıyor.


Banka, Marathon'un toplam 23 exahash/saniye (EH/s) bilgi işlem gücüne sahip sipariş ettiği makinelerinin, şirketin karşı karşıya kaldığı bu durum nedeniyle yıl ortası yerine 2023'ün sonunda çalışmasını bekliyor.


Marathon, 2022 yılı sonu için planladığı 9 EH/s hashrate hedefinin uzağında kalırken üçüncü çeyrek bilançosunda yıl sonu hedefini 11,5 EH/sn'den düşürmüştü.


Jefferies, ayrıca, Maraton Digitals’ın Teksas'ta bulunan King Mountain sahasındaki elektrik kesintisinden olumsuz etkilendiğini de belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk