Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Yatırım Bankası Cowen, Coinbase Hisselerinin Notunu Düşürdü

Banka aynı zamanda COIN hisselerinin hedef fiyatını 75 dolardan 36 dolara düşürdü

5 Ocak 2023 17:07

Güncellenme: 5 Ocak 2023 17:42

Yatırım bankası Cowen’ın (COWN) analistleri, FTX çöküşünün ardından yaşanan işlem hacmindeki belirsizlikleri gerekçe göstererek kripto para borsası Coinbase’in (COIN) hisselerinin notunda düşüşe gitti.


Analistler Stephen Glagola ve George Kuhle tarafından paylaşılan araştırma notunda Cowen’in Coinbase’in hisselerinin notunu piyasa koşullarını baz alarak düşürüldüğü belirtildi. Banka aynı zamanda hisselerinin hedef fiyatını 75 dolardan 36 dolara düşürdü.  


Sam Bankman-Fried’ın kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından sert regülasyonlar gelmesi beklenirken, baskı altındaki kripto değerlemeleri perakende işlem hacmini aşağıya çekiyor.


Banka tarafından paylaşılan notta “COIN’in işi kripto varlık fiyatlarıyla, işlem hacimleriyle ve volatiliteyle kayda değer şekilde paralel ilerliyor. COIN’in aylık işlem hacmi Kasım 2021’den beri geçen her ayda sürekli bir şekilde düşüş gösterdi. Makroekonomik iklim ve FTX kaynaklı zincirleme etkilerin kripto varlık fiyatları üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, 2023’te perakende işlem hacimlerinde istikrar ya da yukarı yönlü hareketlilik ihtimali düşük seviyede.”


Coinbase’in hisseleri 2022 yılında yüzde 84 düşüş kaydederek, bir yıl önceki 232 dolarlık değerinden 37,7 dolara gerilemişti. Bu haber kaleme alınırken COIN’in hisseleri yüzde 1,49’luk düşüşle 37,14 dolardan işlem görüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk