Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yapı Kredi Destek Vereceği Girişimleri Seçti

Yapı Kredi’nin blok zinciri üzerinden teknoloji geliştiren startup’lara destek verdiği FAST FRWRD programına seçilen girişimler belli oldu

28 Eylül 2022 17:12

Güncellenme: 28 Eylül 2022 17:47

Bankaların blok zinciri teknolojileri üzerine çalışan girişimlere olan ilgisi artıyor. Yapı Kredi Bankası’nın blockchain teknolojileriyle ürün ve hizmet geliştiren startuplar’a eğitim, mentorluk, danışmanlık, iş birliği, PoC desteği gibi imkanların sağlanacağı FAST FRWRD programına kabul edilen girişimler ‘‘Kick Off Etkinliği’’ ile duyuruldu. 151 başvurunun yapıldığı Yapı Kredi Fast FRWRD programına 13 girişim seçilmeye hak kazandı. Avalanche, Core Strateji ve Yapı Kredi partnerliğinde gerçekleştirilen Yapı Kredi Fast FRWRD ile programa kabul edilen girişimlere, Koç Holding’in yatırım mekanizması olan Koç Girişim Sermayesi Yatırım Fonu aracılığıyla yatırım yapılması hedefleniyor. Programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Yapı Kredi Fast FRWRD programında girişimlere sağladığımız katkılarla girişimcilik ekosistemini genişletip desteklemeyi amaçlıyoruz. En büyük motivasyon kaynağımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle hayatlarını kolaylaştırmak ve yepyeni hizmetlerle onların hayatına dokunmak” diyor.


Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan 


Programa kabul edilen girişimler ise şunlar:


Ametrica: Veri odaklı yatırımı kolaylaştıran bir on-chain analitik platformu.


Babil 3.0: NFT’leştirilmiş DRM teknolojisiyle gerçekleştirdiği e-kitap dönüşümü sayesinde, yayınevleri ve okurlar için yayıncılık piyasasının e-ticaret operasyonlarını metaverse dikeyine taşımayı amaçlıyor.


Coimex: Dış ticaretteki güven problemini çözmeye yardımcı olan blokzincir tabanlı yeni nesil uluslararası B2B ithalat-ihracat sistemi.


Court: Geliştirilebilir ve kiralanabilir NFT kartlarıyla oynanan, DeFi protokolleri vasıtasıyla üretilen gelirleri sürdürülebilir şekilde kullanıcılarına ve yatırımcılarına dağıtan basketbol menajerlik oyunudur.


DuNFT: Eğlence için blockchain, telif hakkı koruması ve kazanç ekosistemi medya platformu.


Enno Wallet: Velayeti kullanıcının kendisinde olan, birden çok blokzincirin desteklendiği sıcak/soğuk mobil kripto para cüzdanı ve merkeziyetsiz finans kapısı.


Longstage: Blokzincir tabanlı bir create-to-earn metaverse platformu.


OpenPad: Bireysel yatırımcıların 1 dolardan başlayan sigorta fonu destekli sermayeler ile Web 3 startuplarına erken aşama yatırım yapabildiği bir launchpad ve merkeziyetsiz risk sermayesi projesi.


Owloper: Anlaşılması zor DeFi konularını oyunlaştırmayı ve diğer NFT projelerinin de kullanabileceği bir alt yapı ile NFT sektöründe utility hub olmayı amaçlıyor.


Sociapol: Negentra tarafından metaverse, XR, blokzincir teknolojilerinin gücünü kullanan bir sosyalleşme ve oyun platformu.


Tourist: Sanal seyahati kolay ve erişilebilir hale getirirken, seyahat ederken token kazandırmayı amaçlayan mobil uygulama.


Turquise Chain: Tek bir uygulamayla günlük hayatın finansal işlemlerini kolayca gerçekleştirmeyi ve Web3 evreninin olanaklarından faydalanmayı sağlayan sistem.


Zizy: Kullanıcıların kripto ve NFT ödülleri kazanabileceği, hedef kitlesine ulaşmak isteyen projeler ile buluşup, onların tokenlerini kazanabileceği ve gelecek vadeden kripto projelerine erken yatırımcı olabileceği çok yönlü stake2earn mekanizması.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk