Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yapay Zeka Odaklı Finansal Teknoloji Geliştiren Ziv4 Technology, 65.000€ Yatırım Aldı

Ocak 2023 itibariyle Estonya'da kurulan girişimin yatırım turuna Türkiye ve Azerbaycan’dan yatırımcılar katıldı

6 Ocak 2024 18:42

Güncellenme: 6 Ocak 2024 18:47

Ocak 2023 itibariyle Estonya’da  kurulan yapay zeka ve algoritma odaklı finansal teknoloji şirketi Ziv4 Technology, 1.000.000€ değerleme üzerinden 65.000€ tohum öncesi yatırımı aldı. 


Finansal piyasalardaki amatör ve yarı-profesyonel yatırımcılara ciddi avantajlar sağlayacak teknolojileri, herkes için ulaşılabilir hale getirmeyi amaç edinen şirket; yatırımın ardından, ürün geliştirmeye devam ederek yapay zekanın çarpan etkisini, ürün portföyünde artırmayı hedefleyecek. 


Girişimin geliştirdiği ürünler arasında: Kripto paralar için Algo-trade, korelasyon botları, yapay zeka destekli haber analizi ve otomatik işlemler yer alıyor. Şu anda Binance ve Gate borsalarıyla entegre olan bu botların, her geçen gün entegre olduğu borsa sayısı hızla artıyor.


Girişimin, Borsa İstanbul için KAP haberlerini analiz edip sınıflandıran ve gelen haberlere göre otomatik alım-satım yapan yazılımları da dikkat çekiyor. 


Girişimin kurucu ortakları Ahmet Yasin Acar, Ömer Faruk Yıldırım ve Hüseyin Kaan Küçük, yaptıkları açıklamada, "Yatırım aldığımız bu dönemde ürünlerimizi tamamlayıp yapay zekanın gücünü daha da artırmak için çalışacağız. Teknolojiyi herkes için ulaşılabilir kılarak demoktratik bir finansal piyasa ortamı yaratılmasına aracı olmak istiyoruz. Bu, bizim için finansal piyasalarda katma değer yaratma hedefimize ulaşmamızı sağlayacak en anlamlı dönüm noktasıdır." dedi.


Bakü merkezli Sabah.HUB’ın altı ay süren hızlandırıcı programını başarıyla tamamlayıp  Temmuz ayında gerçekleşen #BakuID2023 etkinliğinde 65 global girişim arasından finale kalan Ziv4, Avrupa’daki etkinlik ve yarışmalarda da yerini almaya başladı. 


Yatırım turuna Türkiye ve Azerbaycan’dan bilinen isimlerin katılması dikkat çekerken; 

Tamer Capital CEO'su Kemal Tamer liderliğinde yürütülen tur, EGİAD Melekleri Yatırım Ağı Koordinatörü Melisa İtmeç, Global Kripto Para Borsası Yöneticisi Celil Öztürk ve Plato Capital CEO'su Tamerlan Bayramlı'nın katılımıyla başarıyla tamamlandı.


Daha Fazla Oku

    Ziv4 TechnologyyatırımgirişimFinansal Teknolojiler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk