Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Y Combinator, Stabilcoin Finansmanına Yatırım Yapmak İstiyor

Şirkete göre, stabilcoin finansmanında tanık olunan rakamlar “önümüzdeki fırsatların çok daha büyük olacağını” gösteriyor.

19 Şubat 2024 15:13

Güncellenme: 19 Şubat 2024 15:35

Silikon Vadisi iş geliştirme merkezi Y Combinator (YC), geçen hafta yayımlanan girişim talepleri (RFS) listesinde fon sağlamak istediği yeni ve güncellenmiş alanlar arasına stabilcoin finansmanını da ekledi.


Paylaşımda, RFS'nin bir YC geleneği olduğunu ve 2009'a kadar uzandığını, iş geliştirme merkezinin gerçeğe dönüştüğünü görmek istediklerini söyledi. 


Airbnb, Coinbase ve Stripe gibi isimlerin arkasındaki şirketin ortaklarından Brad Flora, "Stabilcoin finansmanını ve daha fazla stablecoin protokolünü mümkün kılan stabilcoin'ler, araçlar ve platformlar üzerine B2B ve tüketici ürünleri inşa eden harika ekiplere destek vermek istiyoruz" yazdı.


PayPal'ın (PYPL) kendi stabilcoin'ini çıkarma hamlesine ve büyük bankaların saklama hizmetleri sunmaya nasıl başladığına atıfta bulunan Flora, "geleneksel finans dönüşümünün kaçınılmaz olduğunu" belirtti.


YC, stabilcoin'lerin geleceğini dijital müzikle karşılaştırdı ve dijital müziğin nasıl yasa dışı dosya paylaşım modellerinden ortaya çıktığını açıkladı.


Şirket, bugüne kadar 136 milyar dolar değerinde stablecoin ihraç edilmiş olmasına rağmen, sektördeki fırsatın "çok daha büyük" olduğunu söyledi. Çıkarılan token’ların muazzam değerine rağmen yalnızca yaklaşık yedi milyon kişi stabilcoin'lerle işlem yaptı ve yalnızca bir avuç büyük stabilcoin ihraççısı var.


Daha Fazla Oku

    y combinatorycStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk