Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Wintermute Paraları Erken Davranarak Kurtardı

Piyasa yapıcı Wintermute, erken hareket ederek FTX ABD’deki varlıklarını diğer borsalara kaydırdı.

11 Kasım 2022 17:26

Güncellenme: 12 Kasım 2022 09:37

Bir anda çöküşe geçen FTX borsasının sahibi Sam Bankman-Fried, ısrarla FTX ABD’nin farklı bir kuruluş olduğu ve finansal sorunlardan uzak olduğunu söylese de bazı şirketler işini şansa bırakmıyor.


Bunlardan biri kripto piyasa yapıcı (market maker) şirketi Wintermute. FTX ABD ve Wintermute temsilcilerinin CoinDesk’e yaptığı açıklamalara göre şirket, FTX ABD’deki alım satım işlemlerini ve operasyonlarını para çekimleri askıya alınmadan kısa süre önce durdurdu.  


Blonzincir kayırlarına göre Londra menşeli firma, FTX ABD’de tüm tuttuğu stabil coin ve altcoin’lerini son birkaç günde Binance ve Coinbase gibi diğer borsalara taşıdı.


Wintermute operasyon başkanı Marina Gurevich, “FTX ve FTX ABD’’yi aynı şekilde değerlendirdik ve buradaki işlemlerimizi durdurduk” dedi.


Wintermute’un burada erken davranması çok önemli. Çünkü piyasa yapıcıları alıcılar ve satıcılar arasında işlem yapılmasına olanak sağlıyor. Bunu yapmak için de büyük miktarlarda alım satım yaparak likiditeyi sağlıyorlar. Bu sistemin düzgün çalışması için borsaların da verimli olması gerekiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk