Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Wintermute, 160 Milyon Dolarlık Bir Saldırıya Uğradı

Wintermute'un borç verme ve OTC operasyonları, saldırıda etkilenmedi.

20 Eylül 2022 14:29

Güncellenme: 20 Eylül 2022 17:11

Wintermute’un kurucusu ve CEO'su Evgeny Gaevoy tweet'inde merkeziyetsiz finans operasyonuyla ilgili bir hack’te 160 milyon dolar kaybettiklerini açıkladı.


  • Borç verme ve OTC hizmetleri etkilenmedi. 

  • Wintermute'un CEO'su Evgeny Gaevoy, şirketin sermayesinde kalan miktar ile tüm borçlarını ödeyebileceğini söyledi.

  • Wintermute, hacker’lar tarafından saldırıya uğrayacak uzun bir kripto şirketleri listesinin en sonuncusuydu. Kripto köprüsü Nomad’dan Ağustos ayında yaklaşık 200 milyon dolar çalınmıştı. Blok zinciri güvenlik firması Certik, geçen yıl DeFi hack'lerine 1.3 milyar dolardan fazla zarar verildiğini tahmin ediyor.

  • 2017 yılında kurulan Wintermute, birden fazla yerde likidite sağladığı için kripto piyasasında günlük olarak milyarlarca dolar değerinde işlem yapıyor. Geçen hafta Tron ağı için resmi DeFi pazar üreticisi olarak seçildi.


  • Gaevoy, şirketin olayı beyaz şapkalı hackerların yaptığını düşündüğünü ve hacker’larla iletişime geçmek istediğini söyledi. Hacker’ın cüzdanı, zincir üstü sleuth ZachXBT tarafından izlendi, şu anda yaklaşık 9 milyon dolarlık ether (ETH) ve diğer erc-20 token’larında 38 milyon dolar tutuyor.

  • Firma, bu yılın başlarında yanlış bir adrese 15 milyon dolarlık OP token’ı göndererek bir aksilik yaşadı. Sonrasında token’lar alıcı tarafından iade edildi.

  • Wintermute, CoinDesk'in açıklama yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk