Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Wells Fargo: Silvergate Capital Kriptoya Kurumsal Uyumdan Faydalanabilir

Wall Street bankası Wells Fargo, "fazla ağır" olarak derecelendirdi ve 120 dolarlık bir fiyat hedefi ile hisseyi kapsamaya başladı.

13 Haziran 2022 18:06

Güncellenme: 13 Haziran 2022 19:29

Wells Fargo (WFC) Pazartesi günkü raporunda, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinin ve ürün inovasyonunun Silvergate Capital'in (SI) büyüme profilinin korunmasına yardımcı olmasını berklediğini açıkladı.

Raporda, "Ayı durumunun çoğu mevcut seviyelerde fiyatlanıyor, bu da çekici bir giriş noktası oluşturuyor" denildi. Hisseleri "fazla ağır" derecesi ve 120 $'lık bir fiyat hedefi ile kapsamaya başladı. 


Silvergate'in hisseleri, Wells Fargo'nun fiyat hedefinin neredeyse yarısı olan 61.06 dolardan başladığı ön işlemlerde %17'nin üzerinde düşüş yaşadı. Hisse senetleri, Bitcoin (BTC), zayıf makro duyarlılık ve borç verme protokolü Celsius'un para çekme işlemlerini durdurmasıyla 18 ayın en düşük seviyesine inmesi ile, değer kaybı yaşadı.


Wells Fargo, pazarın kripto ve blok zincirinin benimsenmesinin erken aşamalarında olduğunu ve Silvergate'in ABD dolarını kripto ekosistemine yükseltmek ve rampa dışı bırakmak isteyen yatırımcılar için düzenlenmiş FDIC sigortalı bir platform sağladığını söylüyor.


ABD finansal sisteminde istikrarı ve güveni korumakla görevli bir devlet kurumu olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), mevduatları sigortalamaktan ve büyük finansal kurumları denetlemekten sorumlu.


Walls Fargo’nun notunda, "Kripto'nun finansal ekosistemdeki rolü hala tartışmaya açık olsa da, göz ardı edilemeyecek olan, en büyük küresel kurumlardan bazıları tarafından kripto ve blok zinciri ürünlerinin geniş çapta benimsenmesi" ifadesi yer aldı.


Banka; JPMorgan (JPM), Paypal (PYPL), Square (SQ), Tesla (TSLA), Mass Mutual (MCI), CME Group (CME), ICE (ICE), Fidelity (FNF) ve Northern Trust (NTRS) gibi şirketlerin kripto kavramını benimsemeye başladığına ve bazı emeklilik ve yatırım fonlarının varlık sınıfına kripto varlıkları eklediğine dikkat çekti.


Banka, bu kurumsal uyumun Silvergate'in 2019'dan bu yana yıllık bazda %35-40 oranında büyüyen dijital müşterileri sayısına yansıdığını açıkladı.


Bankanın notuna göre, dijital varlık alanındaki en büyük borsalar ve kurumsal müşteriler tarafından kullanılan Silvergate Ağı (SEN) aracılığıyla güçlü bir network etkisi oluşturuyor.


Bankanın 2022'de ABD merkezli kendi stablecoin ödeme platformunu piyasaya sürmeyi planladığı ve bunun yeni potansiyel gelir fırsatları yarattığı belirtildi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk