Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Web3 Oyunu XOCIETY, Sui Blok Zincirinde Çalışacak

XOCIETY, layer-1 blok zinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui'nin geliştiricisi Mysten Labs ile ortaklık kuruyor.

26 Nisan 2024 16:37

Güncellenme: 26 Nisan 2024 16:48

Web3 tabanlı oyun projeleri arasında öne çıkan ve bir süredir merakla beklenen pop shooter” türündeki XOCIETY, layer-1 blok zinciri ve akıllı sözleşme platformu Suinin geliştiricisi Mysten Labs ile anlaştı. XOCIETYnin geliştiricisi NDUS Interactive ve Mysten Labs, yüksek prodüksiyonlu yapımları tanımlayan AAA video oyunları Web3e taşıyacak.


XOCIETY, Sui üzerinde çalışacak 

Rol yapma (Role-playing game | RPG) ve birinci şahıs nişancı (First-person shooter | FPS) oyun dinamiklerini bir araya getiren, renkli evreni ve animasyonlarıyla dikkat çeken, oyuncuların başarılı atışlar yaptıkça kazanabilmelerine olanak tanıyan sürükleyici bir deneyim sunan XOCIETY, bu anlaşmayla birlikte Web3 için temel altyapıları geliştirmeye odaklanan Mysten Labsin layer-1 ağı Sui blokzinciri üzerinde çalışacak. Dünyanın her yerindeki video oyun tutkunları için AAA oyun deneyimini blok zincirinde erişilebilir kılmayı hedefleyen iki şirket, Web3 çağında oyun standartlarını yeniden tanımlayacak. XOCIETY oyununun 2024’ün son çeyreğinde yayına girmesi planlanıyor.


Deneyimli bir ekip tarafından geliştirildi  

NDUS Interactive tarafından geliştirilen XOCIETYnin arkasında, oyun sektöründe ve Web3 ekosisteminde deneyimli bir ekip yer alıyor. NCSOFT, Nexon ve Krafton gibi küresel oyun şirketlerinde tecrübeleri olan liderlik ekibi, oyun geliştirme, pazarlama ve sanat yetenekleriyle öne çıkıyor. Myoungjin Lee XOCIETY'nin yaratıcı tasarımcısı olarak görev alırken, eski PlayDapp lideri Sang Chun, iş geliştirme süreçlerine liderlik ediyor. NCSOFT ve Nexon gibi şirketlerde 20 yılı aşkın deneyimi olan Jeffrey Kim de nitelikli kadroda dikkat çeken bir başka isim olarak konumlanıyor. 


Suiden ikinci anlaşma  

Layer-1 blok zinciri ağı ve akıllı sözleşme platformu Sui, iki ay içinde Web3 oyun ekosistemini ilgilendiren iki önemli işbirliği açıkladı. Geçtiğimiz ay da online çok oyunculu savaş arenası (Multiplayer online battle arena | MOBA) türündeki E4C video oyun serisinin geliştiricisi olan önde gelen oyun stüdyosu Ambrus Studio, E4C: Fallen Arena ve Final Salvation oyunlarının Katman-1 blokzinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui desteği içereceğini duyurmuştu. Söz konusu işbirlikleri, Web3 video oyun sektörünün gelişimine ve AAA Web3 oyunlarınının ana akım haline gelme sürecine katkıda bulunuyor.


Daha Fazla Oku

    SuiXOCIETYMysten Labsweb3 oyun

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk