Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Web3 Eğitim Platformu Rise In, BlockBeam'i Satın Aldı

Rise In’in 200.000’den fazla Web2 geliştiricisine sahip bir e-öğrenme ve bootcamp yönetim platformu bulunuyor.

25 Ekim 2023 09:41

Güncellenme: 25 Ekim 2023 14:29

Web2 geliştiricilerini Web3'e katmak için çalışan eğitim platformu Rise In, ABD merkezli BlockBeam'i satın alarak yetenek topluluğunu daha da genişletti. BlockBeam, Princeton Blockchain Club, Berkeley'deki Blockchain ve Harvard Blockchain dahil olmak üzere 90+ üniversite blok zinciri kulübüyle olan ortaklıkları sayesinde ABD'deki ilk ve en büyük Web3 odaklı eğitim teknolojisi platformlarından biridir. Gelişme, Rise In ve ortaklarının dünyanın en iyi kolejlerine ve üniversitelerine erişmesine ve ABD'deki yeni nesil Web3 geliştiricilerini eğitmesine yardımcı olacak.


Web3 Ekosisteminin Önde Gelen Paydaşlarıyla İş Birlikleri

Platformdaki eğitim programları, blok zinciri eğitimine girişten Solidity, Rust ve Substrate geliştirme üzerine teknik kurslara kadar uzanıyor. Tüm kursların ve bootcamp’lerin geliştiriciler için ücretsiz olduğu platform, Solana, BNB Chain, Polkadot, Sui, Internet Computer, Ethereum Foundation gibi isimlerle ortaklık kurmaya devam ediyor.


2021 yılında Patika.dev olarak başlatılan Rise In, yıllardır gelecek vadeden geliştiriciler için işveren tarafından finanse edilen kodlama eğitim kampları sunuyor. 2022'de Web2 geliştiricilerinden Web3 hakkında bilgi edinme talebi alan platform, NEAR ile ortaklaşa ilk Web3 eğitim programlarını başlatmaya karar vermişti.


BlockBeam, Ocak 2022'de iki Northeastern Üniversitesi öğrencisi Bennett Thompson ve Drew Cousin tarafından kuruldu. Bennett ve Drew, ABD'deki en iyi kolejlerle ortaklık kurdular ve öğrencileri Algorand Vakfı, Coin Metrics ve daha fazlasıyla ortaklaşa gelişen teknolojide değerli beceriler öğreten eğitim programlarına dahil ettiler.


Rise In Web3 Geliştirici Ekosistemini Geliştiriyor

Rise In’in BlockBeam’i satın almasıyla birlikte, yaklaşık bin Web3 geliştiricisi platforma dahil olacak. Rise In, iş birliğinin bir parçası olarak mevcut üniversite ortaklıklarına da erişebilecek. Rise In ve BlockBeam, güçlerini birleştirerek herhangi bir geliştiricinin Web3'ü öğrenmesi ve bu alanda kariyer yapması için en iyi deneyimi sağlamayı amaçlıyor.


BlockBeam'in Kurucu Ortağı Drew Cousin, "Satın alan şirketin sadece meşaleyi taşıyabilmesi değil, aynı zamanda BlockBeam'in yetenek ve ortaklarımız için yarattığı değeri de artırabilmesi bizim için çok önemliydi. Rise In'in yetenekler ve şirketler için fırsatlar yaratmaya devam ettiğini ve varlıklarımızla birlikte sektörün genişlemesini hızlandırdığını görmekten heyecan duyuyoruz” diyor.


Rise In'in kurucu ortağı ve CEO'su Gülcan Yayla da şöyle ekliyor: “BlockBeam ile ikimiz de blockchain ve Web3 konusunda yetenek yetiştirmek için en iyi yöntemleri denerken tanıştık. Geliştiriciler için yapılandırılmış ve takip etmesi kolay bir işe alım süreci sağlama ve anlamlı bir kariyere yol açma konusunda tutkuluyuz. BlockBeam ekibinde de aynı tutkuyu ve üniversite kulüpleriyle olan yakın ilişkilerini görmek, satın alma kararını vermemize yardımcı oldu. Bu şekilde, ortaklarımızın dünyanın en iyi Web3 yeteneklerinden bazılarına ulaşmasına yardımcı olacağız.”


Rise In kurucu ortağı ve CEO'su Gülcan Yayla, CoinDesk Türkiye'de katıldığı BUIDL programında Rise In'in gelecek ajandasına değinmiş ve büyüme stratejilerinden söz etmişti.
Daha Fazla Oku

    rise inweb3kriptoTopluluk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bybit, Türk Kripto Borsası Narkasa'yı Satın Aldı

23 Mayıs 2024 21:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk