Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Wall Street'in DTCC'si İşlemlere Uyum Sağlamak için Blok Zinciri Platformu Başlatıyor

Project Ion, dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak günde ortalama 100,000'den fazla hisse senedi işlemi gerçekleştiriyor.

23 Ağustos 2022 07:41

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 10:29

New York merkezli işlemler sonrası finansal hizmetler sağlayan DTCC (The Depository Trust & Clearing Corporation), müşterilerine güvenli bir ödeme hizmeti sağlamak için özel bir proje yayınladı.


Şirket basın açıklamasına göre, blok zinciri platformuna Project Ion adını verdi.  DTCC, şu anda günde ortalama 100,000'den fazla ikili hisse senedi işlemi ve yoğun günlerde neredeyse 160,000 işlem gerçekleştirdiğini söylüyor.


Pazartesi günü Wall Street Journal'da New York Menkul Kıymetler Borsası'nın eski başkanının, "blok zinciri teknolojisinin tüm finansal hizmetleri yeniden düzenleyeceğini" belirtmesi, Goldman Sachs (GS) ve JPMorgan (JPM) gibi birçok önde gelen geleneksel finans şirketlerinin blok zinciri endüstrisine girmeyi planlamasını sağladı.


Bitcoin ve Ethereum gibi birçok geleneksel blok zinciri ağının aksine özel ve izinli olan DTCC'nin projesi, Barclays (BCS), BNY Mellon (BK), Charles Schwab (SCHW), Citadel Securities, Citi (C) ve Credit Suisse (CS) gibi isimlerle işbirliği içinde geliştiriliyor.


Ayrıca DTCC, R3'ün Corda dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) yazılımını kullanarak Project Ion'u başlatmak için yazılım sağlayıcısı R3 ile ortaklık kurdu.


DTCC Takas Ajansı Hizmetleri Genel Müdürü ve Başkanı Murray Pozmanter, "Dijitalleştirilmiş varlıklar ve DLT gibi gelişmekte olan teknolojiler finansal hizmetler ortamını şekillendiriyor ve gelişmesinde büyük bir rol oynuyor. Biz de fırsatlardan yararlanan, yeni değer sunan ve sektörü ileriye götüren yenilikçi çözümler geliştirmeye kararlıyız," dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk