Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

VP Bank de Büyüklerin Yolundan Gitti

Liechtenstein’da VP Bank, dijital varlık hizmetlerini geliştirmek için Citibank, Societe Generale, DekaBank ve DZ Bank’ın yaptığı gibi Metaco'yu seçti.

4 Nisan 2023 13:52

Güncellenme: 4 Nisan 2023 16:52

İsviçreli dijital varlık teknolojisi sağlayıcısı Metaco, Liechtenstein’da VP Bank ile anlaşarak son dokuz ay içinde büyük finans kuruluşlarıyla yaptığı ortaklıların beşincisini gerçekleştirdi.


VP Bank, dijital varlık saklama ve tokenizasyon hizmetlerinde planladığı genişlemeyi gerçekleştirebilmek için kullanacağı Harmonize platformu için Metaco'ya başvurdu. 


Banka, mücevherlerin ve tabloların da içinde bulunduğu fiziksel varlıkların tokenizasyonunu ve saklanmasını içeren kurum politikasını 2021 yılından itibaren uygulamaya koymaya başlarken bugünden itibaren de tokenize finansal varlıkları desteklemek, token basımı, yakma ve depolama alanlarına doğru genişleme stratejisi içinde bulunuyor.


VP Bank, sunduğu dijital varlık hizmetlerinde genişlemeye gitmek amacıyla daha önce Citibank, Societe Generale, DekaBank ve DZ Bank’in yaptığı gibi Metaco’yu tercih etti.


Kripto dostu bankalar Silvergate ve Signature'ın geçen ay yaşanan ani çöküşleri sonrasında, Metaco ve benzeri şirketlerin yardımıyla birlikte geleneksel finans (TradFi) firmalarının sahne alması sektörde yeni bir alternatifin doğmasına olanak tanıyabilir.


Metaco'nun büyümeden sorumlu yöneticisi Seamus Donoghue,”Harmonize’ın banka seviyesinde düzenleme yetenekleri, dijital varlık kullanımını güvenli hale getirerek, hem bankaların hem de finans kurumlarının yeni varlık sınıflarından gelen talepleri karşılayabilmelerine ve genişlemelerine imkan tanıyacak” dedi.


Daha Fazla Oku

    metacoVP Bankcitibanksociete generaledijital varlık

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk