Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Voyager: FTX’in Teklifi ‘Müşterilerin Geri Kalan Borçlarını Ödemeyecek’

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şirketinin yaptığı teklif sayesinde Voyager müşterilerinin geride kalan varlıklarının yüzde 100’ünü alacağını söylerken, Voyager’ın avukatları ise söz konusu teklifin sadece FTX’e yaradığını söylüyor

25 Temmuz 2022 10:52

Güncellenme: 25 Temmuz 2022 13:58

İflas eden kripto kredi şirketi Voyager’ı temsil eden avukatlar, kripto para borsası FTX’in Voyager müşterilerine erken likidite sunma teklifini, sadece FTX’e yarayacak bir “beyaz atlı prens kılığındaki bir fiyat kırma” olarak adlandırıyor.


  • Mahkemede Voyager’ın avukatları söz konusu planın “AlamedaFTX’e ciddi miktarda değer transfer ettiğini ve AlamedaFTX’le ilişkili olmayan varlıkların değerlerini tamamen sıfırladığını” söylüyor.

  • FTX’in planı dahilinde geçen hafta yapılan ilk teklife cevap veren Voyager müşterileri iflas başvuruları dahilinde avans alabilecek.

  • Müşteriler FTX üzerinden daha fazla dijital varlık satın alabilecek ya da nakit olarak paralarını çekebilecekler.

  • Tweet dizisinde FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried söz konusu plan sayesinde Voyager’ın müşterilerine iflas sürecindeyken uzun bir süre kilitlenecek varlıklara erişimlerini mümkün olacağını söylüyor.

  • Bankman-Fried tweet’inde, “Netleştirmek için: Teklifimiz, Voyager müşterilerinin gelecekte kazanılacak haklar da dahil olmak üzere, varlıklarının yüzde 100’ünü Voyager’dan geri almalarını sağlıyor” diyor.

  • Voyager’ın avukatları ise “AlamedaFTX’in teklifinin İhale Prosedürleri’ni çok açık bir şekiklde ihlal ettiğini ve bunun, Voyager’ın müşterilerine değer yaratmaktansa AlamedaFTX’e propaganda imkanı yarattığını” söylüyor.

  • Avukatlar, “AlamedaFTX’in teklifinin özünde FTX bir likidatör görevine soyunuyor. Voyager’ın kripto varlıkları ve kredilerinin “adil değeri” AlamedaFTX’le görüşmelerde ortaya çıkacak” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk