Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Vauld Alacaklılardan Koruma Başvurusunda Bulundu

Singapur merkezli şirket kısa süre önce para çekme işlemlerini askıya almış ve personel çıkarmaya başlamıştı.

21 Temmuz 2022 09:48

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 10:36

Peter Thiel’in desteklediği kripto kredi kurumu Vauld, platformundan para çekme işlemlerini askıya almasından birkaç gün sonra Singapurlu alacaklılarından koruma başvurusunda bulundu.


Bir blog gönderisindeki açıklamalara göre, şirket koruma başvurusu için 8 Temmuz'da evrakları hazırladı ve yönetim, mevcut koşullar ışığında, moratoryum emri yanınlamanın, alacaklılar da dahil olmak üzere tüm paydaşların menfaatleri için en iyisi olacağına karar verdi ve bu durum, Defi Payments'a (Singapur merkezli kuruluş) ve Vauld yönetimine tüm paydaşların yararına amaçlanan yeniden yapılandırmaya hazırlanmak için ihtiyaç duyduğu nefes alma alanını sağlamak içindir” duyurusunu yaptı.


Şirket, 60 günlük inceleme süresi dahil olmak üzere olası bir satın alma için ön sözleşme imzalayan Nexo ile görüşmelerinin devam ettiğini de duyurdu.


CEO Darshan Bathija yaptığı açıklamaya göre, atırımcıları arasında Peter Thiel, Pantera Capital ve Coinbase Ventures'ın da bulunduğu Valud’un alacaklılarına 402 milyon dolar borcu bulunuyor ve bu borcun yüzde 90'ı bireysel perakende yatırımcı mevduatlarından kaynaklanıyor. 


Nexo, geçtiğimiz ayın sonlarında, piyasadaki son sarsılmanın diğer kripto kredi kurumlarını konsolide edebilmek amacıyla Citigroup ile çalıştığınıaçıklamıştı. Şirket, Asya'daki varlığını potansiyel olarak genişletmenin planlarını yaparken Vauld'u izlemeye aldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk