Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Varlık Yönetimi Devleri Blackstone ve Apollo, SVB’nin Varlıklarına Göz Dikti

Silikon Vadisi Bankası, geçen hafta 2,24 milyar dolarlık yeni hisse satmayı planladığını açıkladıktan sonra 42 milyar dolarlık bir sermaye kaybının ardından battı.

14 Mart 2023 16:40

Güncellenme: 14 Mart 2023 17:52

Bloomberg’te salı günü yapılan habere göre, alternatif varlık yönetimi şirketleri Blackstone (BX) ve Apollo Global Management (APO) Silikon Vadisi Bankası'nın (SVB) varlıklarını satın almayı değerlendiriyor.


Konu hakkında bilgisi olanların bilgilerine göre, Blackstone ve Apollo SVB'nin elinde bulunan bir kredi defterini satın almak istiyor.


SVB'nin mal varlıklarına, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) adına finansal regülatörler tarafından geçen hafta sonunda el konulmuştu.


Teknoloji ve risk sermayesi odaklı banka, 2,24 milyar dolarlık yeni hisse satma planlarını açıkladıktan sonra geçen hafta 42 milyar dolarlık bir sermaya kaybının ardından battı. Amaçlanan satışla, 21 milyar dolarlık portföyünün tahvillerinin satışından kaynaklanan 1,8 milyar dolarlık zararı telafi etmeyi amaçlanıyordu.


2008'deki Washington Mutual’dan bu yana en büyük ABD bankası çöküşü olan bu çöküş, kripto dostu bankalar Silvergate ve Signature Bank'in patlamaları arasında kaldı.


Blackstone ve Apollo, sırasıyla 880 milyar dolardan ve 500 milyar dolardan fazla varlıklarıyla dünyanın en büyük alternatif varlık yöneticilerinden ikisi konumunda.


Ancak iki banka da CoinDesk’in bu konuda daha fazla yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    BlackstoneApolloSVBBloombergFDIC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk