Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

VanEck, Spot Bitcoin EFT için Yeni Başvuruda Bulundu

Başvuru, SEC'in yatırım firmasının son başvurusunu reddetmesinden yaklaşık sekiz ay sonra geldi.

1 Temmuz 2022 12:32

Güncellenme: 1 Temmuz 2022 13:55

Yatırım devi VanEck, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile spot bitcoin ETF'si için yeni bir başvuruda bulundu.

 

SEC'in, VanEck’in önceki başvurusunu reddetmesinden sadece sekiz ay sonra, Grayscale Investments ve Bitwise'ın spot bitcoin ETF başvurularının rededilmesinden ise sadece bir gün sonra VanEck, VanEck Bitcoin Trust için başvuru yaptı. Grayscale Investments, CoinDesk'in ana şirketi Digital Currency Group'un bir yan kuruluşudur.

 

SEC, başvuru sahiplerinin piyasa manipülasyonunu önleme ve yatırımcıları koruma hakkındaki endişelerini defalarca dile getirmiş olsa da ajans birden fazla bitcoin vadeli işlem ETF'sini onayladı.

 

VanEck başvurusunda, daha önce spot ETP'leri onayladığı spot emtialar ve döviz piyasaları genel olarak düzenlenmediğini ve Komisyon’un, altın, gümüş, platin, paladyum, bakır ve diğer para birimleri de dahil olmak üzere Para Birimi ve Emtia Bazlı Güven Payları serisinin onaylanması için temel oluşturan önemli büyüklükte düzenlenmiş piyasa olarak temel vadeli işlem piyasasına dayandığını belirtti.

 

Bir spot bitcoin ETF'si, bitcoin veya bitcoin'in fiyatıyla ilgili varlıklardan oluşur. Bir spot bitcoin ETF onayının savunucuları, ürünün bireylerin ve kurumların bitcoin'e yatırım yapmaları için düşük maliyetli ve kolay erişilebilir bir yol sunacağını söyledi.

 

Grayscale Investments, reddedilmesinden sadece bir saat sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı dava açtı ve ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi'nden SEC'in emrini gözden geçirmesini istedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


James Rubin

James Rubin, CoinDesk'in Batı Kıyısı merkezli ABD haber editörüdür. Diğer kuruluşların yanı sıra Milken Enstitüsü, TheStreet.com ve Economist Intelligence Unit için yazılar yazdı ve editörlük yaptı. Aynı zamanda Urban Cyclist's Survival Guide kitabının yazarlarındandır. Az miktarda bitcoine sahiptir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk