Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Valkyrie Rakibi Grayscale’i Yönetmek İstiyor

Kripto varlık yönetimi şirketi Valkyrie Investments, sıkıntılı günler yaşayan Grayscale’i desteklemek ve yönetmek istediğini açıkladı.

2 Ocak 2023 09:45

Güncellenme: 2 Ocak 2023 11:38

Kripto varlık yönetimi şirketi Valkyrie Investments, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) destekçisi ve yöneticisi olmak istediğini duyurdu.


Grayscale’ın rakiplerinden biri olan Valkyrie, daha önce Bitcoin trust ve Bitcoin odaklı borsa yatırım fonu kurmuştu. Şirket bu duyurunun yanında Valkyrie Opportunistic Fund adından yeni bir donun da duyurusunu yaptı.


Valkyrie yönettiği toplam varlıkların değeri 180 milyon dolar, Grayscale’in ise 10 milyar doların üzerinde. Bu açıdan bakıldığında Valkyrie’nin planının iddialı olduğu görülüyor.


Valkyrie’den yapılan açıklamada, “Grayscale’in Bitcoin ekosisteminin gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığının farkındayız ve yaptıklarından dolayı tüm ekibe saygı duyuyoruz. Ancak son duruma bakıldığında değişim zamanının geldiği anlaşılıyor” denildi.


Şirket, yaptığı teklifte ücretleri 200 baz puandan 75’e düşürmeyi, ayrıca hem Bitcoin cinsinden hem de nakit olarak geri ödeme yapmayı planlıyor.


Grayscale and CoinDesk are both owned by the Digital Currency Group.


GBTC hisseleri Aralık ayı başında bitcoin’e göre yüzde 50 iskonto oranına ulaştı. CoinDesk’in de ana şirketi olan Digital Currency Group’ın yönetimi altında bulunan GBTC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) GBTC’nin bir spot Bitcoin borsa yatırım fonuna dönüştürülmesini reddetmesi nedeniyle son zamanlarda sıkıntılı günler yaşıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Başkanlık Müzakerelerinde Binance, SBF, ETH ve Gensler’in İsmi Geçti

7 Aralık 2023 10:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk