Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Ünlü Doktor Deepak Chopra’nın Akıl Sağlığı ve Sosyal Refah Projesi DAO’yla Fonlanıyor

DAO’yla yapılan kitle fonlama projesinde amaç kriptoya ilgi duymayanları da buraya çekmek

3 Ağustos 2022 14:35

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 16:33

Merkeziyetsiz otonom kurum (DAO) danışmanlığı hizmeti veren Coinshift, merkeziyetsiz ve hayırsever topluluklar yaratan kitle fonlama şirketi Earthfund’la iş birliğine gitti.


EarthFund kendisini sosyal meselelerde organizatörlerin kripto paranın yanı sıra kendi tokenlarını kullanarak kitlesel fonlama yapmalarını sağlayan “bir hizmet olarak DAO” platformu olarak tanıtıyor.


Basın açıklamasına göre yapılan iş birliği bağlamında Coinshift, “Earthfund ekosistemindeki tüm projelerin mali yapısını güvenli hale getirecek ve yönetimine yardım edecek.”


Şu anda EarthFund’da listelenen iki girişimden öne çıkan, akıl sağlığına dair projeleri fonlanmasıyla ünlü doktor Deepak Chopra’nın “Akıl Sağlığı ve Sosyal Refah” başlıklı projesi bulunuyor.


CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Chopra, “Hayırseverlik üzerine kurduğumuz platformda kripto para ve Web3’e birkaç yıldır ilgi duyuyoruz. EarthFund’la yaptığımız iş birliği kendi merkeziyetsiz topluluğumuzun yönetişiminde kullanılacak token’ınımız kurmamızı sağlıyor” diyor.


Basın açıklamasına göre Akıl Sağlığı ve Sosyal Refah projesi hem bağışlar hem de NeverAlone adlı token aracılığıyla şu ana dek 2 milyon dolar toplamış durumda.


Earthfund ekosistemlerine dahil olacak 235’ten fazla projenin onay beklediğini söylüyor. Kurumun şu anki odak noktası kriptoya ilgi duymayanları Coinshift’le yaptıkları iş birlikleri çerçevesinde buraya çekmek.


EarthFund’ın kurucu ortağı Adam Boalt yaptığı basın açıklamasında, “İnsanların dünyayı daha iyi bir yer haline getirmesine yardımcı olan bir platform kurmakla beraber Earthfund’ın ana misyonlarından biri, kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirliği en üst seviyeye çıkarak kriptoyu daha erişilebilir ve basit hale getirmek” ifadeleri yer alıyor.


DAO’ları kitle fonlama aracı olarak kullanma fikri yeni değil ancak bu kavrama dair altyapı halen erken aşamada. DAO’yu finansmanda kullanmanın ilk örneği Kasım ayında bir grup kripto tutkununun ABD Anayasası’nın orijinal kopyalarından birini satın almak için fon biriktirmesiyle olmuştu. Şubat ayında ise Rus sanat kolektifi Pussy Riot tarafından başlatılan UkraineDAO, Rusya’yla savaşan Ukrayna ordusuna verilmek üzere 3 milyon dolar bağış toplamıştı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk