Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Unizen, Yatırım Grubu GEM'den 200 Milyon Dolarlık Sermaye Taahhüdü Aldı

Yatırım, finansmanın tamamen optimize edilmesine ve performansa dayalı bir durumu içeriyor.

28 Haziran 2022 08:11

Güncellenme: 28 Haziran 2022 13:44

Merkezi-merkeziyetsiz (CeDeFi) kripto borsası Unizen, ticari toplama sisteminin gelişimini hızlandırmak amacıyla alternatif yatırım grubu Global Emerging Markets'tan (GEM) 200 milyon dolar aldı.


Unizen, yaptığı açıklamada, bu durumun düz bir fonlama turu olmadığını, GEM'in 200 milyon dolarının sürece dayalı ve fonlamanın tamamen optimize edilmesini sağlamanın bir yolu olarak performansla ilgili bir sermaye taahhüdü olarak tanımlandığını duyurdu.


Fonlar, Unizen'in sistemlerini geliştirmek, ekibini büyütmek, ürünlerini pazarlamak ve Binance, Uniswap ve PancakeSwap gibi farklı merkezi ve merkeziyetsiz kripto borsalarında en verimli ticaret yollarını bulmak için tasarlanmış şirket içi toplama sistemini hızlandırmak amacıyla kullanılacak. 


Unizen, kendisini merkezi ve merkeziyetsiz borsaların işlevselliğini birleştiren bir "CeDeFi" platformu olarak tanımlıyor.


Borsa, kripto borsası Binance'in blok zinciri ağı olan BNB Zinciri üzerine inşa edilmiş durumda.


Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao'nun, kullanıcıların doğrudan DeFi protokolleri ve bunlarla ilişkili risklerle etkileşime girmek zorunda kalmadan merkeziyetsiz finansın avantajlarından yararlanabilecekleri bir sistemi tanımlamak için CeDeFi terimini icat ettiği düşünülüyor. 


CeDeFi, Ethereum üzerine kurulu DeFi protokollerinde var olan sorunları ademi merkeziyetçilikten ödün vererek çözmeyi ve aynı zamanda daha fazla kullanıcı çekebilmeyi ve böylece daha fazla likidite sunmayı amaçlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk