Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Uniswap Vakfı Bilançosunu Yayımladı, Ücret Oylaması Çok Yakında

Bilançoda 41,41 milyon dolarlık itibari para ve stabil para ile 730.000 UNI token yer alıyor.

28 Mayıs 2024 09:38

Güncellenme: 28 Mayıs 2024 09:44

Merkeziyetsiz kripto borsası Uniswap'ın arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş Uniswap Vakfı, topluluğun ücretleri özerk bir şekilde etkinleştirmek ve dağıtmak için oy kullanmasına günler kala finansal durumunu paylaştı.


Vakıf tarafından paylaşılan bilançoya göre, ilk çeyreğin sonu itibarıyla kuruluşun 730.000 UNI token ile birlikte 41,41 milyon dolarlık fiat ve stabil parası bulunuyor. İtibari para ve stabil paralar hibe taahhütleri ve operasyonel faaliyetler için, UNI token'lar ise çalışan ödülleri için ayrılıyor.


UNI token sahipleri, bu haftanın ilerleyen günlerinde bazı ödülleri merkeziyetsiz borsanın likidite sağlayıcılarından token sahiplerine kaydıracak yeni bir ücret mekanizması için oy kullanacak.


Teklif onaylanırsa, ana ağ UniswapV3Factory'nin kontrolü yeni bir V3FactoryOwner sözleşmesine devredilecek. Yeni ücret dağıtım planı, henüz planlanmamış ikinci bir oylamayla belirlenecek.


SEC’e göre tehdit büyük

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz haftalarda Uniswap’a karşı bir Wells Bildirimi yayımladı. Komisyon, bildiriyle birlikte ileride borsaya karşı bir yaptırım eylemi önereceğinin sinyalini verdi.


Wells Bildirimi, Uniswap'ın UNI ve LP tokenlerini hedef alıyor ve bunların yatırım sözleşmeleri olduğunu savunuyor. SEC’e göre mevzubahis token’lar menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor.


İddiaları reddeden Uniswap, platformun SEC’in borsa borsa tanımına uymadığına da dikkat çekiyor.


Daha Fazla Oku

    UniswapSECUNI token

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk